Reagimi/ Nuk ka asnjë marrëveshje PD-PS për sistemin zgjedhor, as të fshehtë dhe as...

Oerd BYLYKBASHI Sqarim per nje lajm fundgushti:‎ Nuk ka asnje marreveshje PD-PS per sistemin zgjedhor, as te fshehte dhe as te hapur. Aq me pak sistemi zgjedhor...

Basha-Nuland, zgjidhja për Drejtësinë dhe biseda për zgjedhjet

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha pati mbrëmë një bisedë telefonike me ndihmëssekretaren e Shtetit, Viktoria Nuland. Gjatë bisedës, Basha informoi Nuland mbi ecurinë...

Basha kujton revoltën e Qafë Barit: Shembuj të heroizmit që na ftojnë me 26...

11 vite pas kryengritjes se Spacit qe ngjalli shprese dhe i dha kurajo njerezve, nje tjeter akt heroik ne nje tjeter burg famekeq ndodhi,...

Mësuesi denoncon nepotizmin në shkollë, shkarkohet nga puna

Denoncimi që ai bëri për drejtorin e shkollës artistike “Naim Frashëri” në Vlorë, e nxori atë në rrugë. Bëhet fjalë për mësuesin e flautit,...

Çfarë duhet të korrigjohet në PD

Si një prej arkitektëve të sistemit zgjedhor aktual proporcional rajonal, Kastriot Islami thotë se rënia e Partisë Demokratike në zgjedhjet e 25 qershorit erdhi...

Boçi në Kuvend: “Shqiptarët janë kundër kësaj qeverisje”, Ruçi i pret fjalën

Katër deputetë të PD-së dhe katër të LSI-së janë të pranishëm në seancën e sotme të Kuvendit. Prania e tyre aty lidhet vetëm me...

Ushtarakët e FA: Hetimi i Mimit për rrëzimin e helikopterit i manipuluar

Ushtarakë të Forcave Ajrore denoncojnë manipulimin e hetimit të Ministrisë së Mbrojtjes për rrëzimin e helikopterit EC 145 në Liqenin e Shkodrës. Ministria e...

Taksa në “Rrugën e Kombit”, që do ta paguajmë dy herë

Do të paguajmë dy taksa për tarifat e larta që kanë nisur të testohen në “Rrugën e Kombit” 5 euro për veturat dhe 22.5...

1 mijë ton drogë, miliarda euro nga plantacionet e drogës

Corriere Della Sera Prodhimi është shtuar dhe ka kaluar 1 mijë tonë në vit, trafiku gjithsesi kalon përmes linjës së Adriatikut. Marijuana futet në tregun...

Një epokë e re do nisë për Shqipërinë

Me ardhjen e presidentit Trump nis një erë e re, jo vetëm për Amerikën, por edhe për Shqipërinë. Personalitete të larta politike, bashkëpunëtorë të...