PBDNJ: Rama të heqë dorë nga tjetërsimi i pronave të himarjotëve

Pas tensioneve të krijuara dje në mbledhjen e Këshillit Bashkiak të Himarës, mes banorëve dhe përfaqësuesve të pushtetit vendor, ka reaguar përmes një deklarate...

Kryemadhi: Shqiptarët do ta tërheqin zvarrë Edi Ramën

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi ka nisur prej ditësh një tur në të gjithë vendin duke iu bërë thirrje qytetarëve dhe mbështetësve të kësaj...

Rama me këshilltarët e tij po vjedhin troje në Vuno

Vjedhja e trojeve në Vuno ka qenë një tjetër denoncim i qytetarëve i publikuar dje nga ish-Kryeministri Sali Berisha. “Qytetari dixhital denoncon: Grabitjen e...

Gjykata rrëzon Beqen, e nxjerr zbuluar për për vjedhjen 31 milionë euro

Gjykata e Tiranës ka rrëzuar pretendimet e Ilir Beqës, i cili u ankua për denoncimet që ka bërë kryetari i PD, Lulzim Basha, për...

Berisha: Sot, një ditë e turpit për Parlamentin, ja kush e shiti dëshmitarin

Ish-Kryeministri Berisha ka denoncuar në Parlament skandalin e daljes së emrit të dëshmitarit kryesor të lidhjeve kriminale të Tahrit me Habilajt. “Edvin Krista Habili...

Raporti i DASH, 2017: Shqipëria në rrezik nga pastrimi i parave

Në datën 14 mars, Departamenti i Shtetit publikoi raportin vjetor “Raporti i Strategjisë për Kontrollin e Narkotikëve-Pastrimi i Parasë dhe Krimet Financiare”, ku Shqipëria...

Rama-CEZ, mazhoranca nuk lejon hetimin për aferën

Konferenca e Kryetarëve e drejtuar nga kreu i Kuvendit, njëkohësisht edhe kreu i LSI, Ilir Meta ka shtyrë kërkesën e Partisë Demokratike për ngritje...

Gomari i Ramës, Muç Nano: Kosova është edhe e Serbisë

Një analist gomar i afërt me Ramën deklaron në studion e “opinion” se Kosova është edhe tokë serbe. Sipas tij nëse i referohemi historisë,...

Trump: Kathleen Kavalec ambasadorja e re SHBA në Shqipëri

Presidenti i SHBA, Donald Trump emëron Kathleen Ann Kavalec ambasadore të SHBA në Tiranë. Kavalec zëvendëson, Donald Lu. Kavalec ka qenë Zëvendës ndihmës sekretare në...

Basha-Braçes: Zar i bandave të Lushnjes, hajde këtu se ta tregoj unë…

Deputeti i vogël i Ramës ka tentuar disa herë të ndërhyjë gjatë kohës që Kryetari i PD, Basha fliste në Parlament. Ndërhyrjet prej goreje...