Dosja e Komisioneres së Vettingut: Shtëpi 180 mijë euro, lidhjet me krimin dhe udhëtimet...

Të tjera skandale janë denoncuar sot, lidhur me atë se çfarë po ndodh me komisionerët e Vettingut. Një nëpunës i administratës shtetërore i është...

Vrasja në Bularat, si po i shërben Ramës dhe Ciprasit

Bledi KASMI Ajo që ka ndodhur sot pasdite në ndeshjen e ekipit që drejtohet nga vëllai i kreut të qeverisë shpjegon në të vërtetë edhe...

Xhafaj, fillimi i fundit…!

Ish-ministrja e Integrimit, deputetja Klajda Gjosha nuk i përjashton zgjedhjet e parakohshme parlamentare. Dorëheqjen e ministrit Fatmir Xhafaj e shikon si rënie të qeverisë...

Asnjë nen e rresht ligjor nuk përcakton zgjedhjen e “Prokurorit të Përkohshëm”

Asnjë nen e rresht ligjor nuk përcakton zgjedhjen e “Prokurorit të Përkohshëm” Ylli Manjani Ajo që pritej ndodhi! Ligjërisht Shqipëria është pa Prokuror të Përgjithshëm. Prokurorit...

Drejtësia e kapur, guri i fundit i mafias për të drejtuar Federatën

Edi PALOKA Nuk kam dashur të futem në diskutimet për zgjedhjet në Federatën e Futbollit . Fakti që Rama futi hundët dhe tek futbolli ,...

LSI: Rama po mban peng Shqipërinë larg BE-së

Deputetja e LSI-së, Gjosha, ka sulmuar kryeministrin Rama për atë që po ndodh në vend, gjë që po ndikon negativisht në hapjen e negociatave...

Basha: Parlamenti në varësi të krimit, ligje për pastrimin e parave

Kryetari i PD, Lulzim Basha ka denoncuar në konferencën ballkanike që zhvillohet sot në Tiranë, kapjen e qeverisë nga krimi, të prokurorisë e deri...

Nesër ora 17.00 protestë para Kryeministrisë, Rama në panik s’jep leje, Meta: Hajdeni tek...

Nesër në orën 17.00 qytetarët të organizuar në rrjetet sociale nga një përfaqësi emigrantësh do të protestojnë në orën 17.00 përpara Kryeministrisë megjithëse ministria...

Asnjë hetim për vrasjen e paralajmëruar të Shkodrës!

Policia dhe Prokuroria e Shkodrës nuk po kryejnë asnjë hetim për vrasjen që ndodhi para një jave në këtë qytet. Një qytetar nga Shkodra...

BE: Hetim për blerjen e votave dhe kërcënimet

Procesin e votimit dhe të numërimit të votave për zgjedhjet e 25 qershorit e përshëndetën dhe përfaqësuesit ndërkombëtarë në Shqipëri. Ambasada amerikane, me anë të...