Raporti i CIA-s/ Basha: Shqiptarët nuk e meritojnë një kryeministër të lidhur me krimin...

Pas raportit vjetor të CIA-s, për Shqipërinë, ka reaguar edhe kryetari i partisë demokratike Lulzim Basha. Në raportin e CIA, thuhet qartë se Shqipëria vijon...

PD: Të shkarkohet dhe të ndiqet penalisht Fatmir Xhafaj dhe Ardi Veliu

Partia Demokratike i ka dërguar një letër të hapur kryetarit të Kuvendit, Gramoz Ruçi. Në letrën drejtuar kryeparlamentarit PD kërkon të shkarkohet dhe të ndiqet...

Thirrja e Berishës nga Shkodra: Rrëzim i qeverisë me çdo çmim

Ish-kryeministri Berisha ka folur pas mbledhjes së opozitës në Shkodër e cila braktisi dhe seancën e parë të sesionit të ri parlamentar për shkak...

Shkrimtari i njohur shpërthen ndaj Ramës: I dështuar dhe i lig, mendon se pa...

Shkrimtari i njohur, Kim Mehmeti ka reaguar ashpër ndaj kryeministrit Edi Rama duke e cilësuar një burrë shteti të dështuar. “Ligësinë njerëzore mund ta zbulosh...

Duhet bashkim kundër krimit dhe korrupsionit në qeveri

Nga Naim Hasani Dega e Partisë Demokratike në Britani të Madhe përshëndet marrëveshjen e arritur mes Kryetarit të Partisë Demokratike të Shqipërisë z. Lulzim Basha...

Fred milioneri në krye të AMA-s?

Mediat pranë Ramës paraljmërojnë katapultimin e Fred milionerit në krye të AMA-s. Sekretari i Ramës pritet të marrë këtë post pas një skenari të...

Basha: Vendi në kolaps, dhjetra të zhdukur, s’ka më prokurorë të hetojnë bandat

Kryetari i opozitës, Lulzim Basha tha nga Vlora sot se, situata e rëndë kriminale në vend nuk merr shprehje më shumë sesa këtu dhe...

Kryemadhi informon reporterët e KE: Situata kriminale është alarmante, opozita do të vazhdojë betejën

Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi ka pritur në një takim në selinë e LSI-së Raporterët e Komitetit Monitorues të Asamblesë Parlamentare të Këshillit të...

Nga dekoderat tek Teatri, kjo është trajektorja e banditizmit qeveritar

Kryetari i grupit pralamentar të LSI, Petrit Vasili ka lëshuar akuza të ashpra ndaj qeverisë dhe kreut të saj për problemin e transmetimeve televizive...

Pse Rama trembet nga Vetingu i pastrimit të politikës nga krimi?!

Gjatë një interviste për Ora News, deputeti Oerd Bylylbashi thotë se nisma për ndryshime kushtetuese është një potencim i dekriminalizimit, në mënyrë që nga...