Sot fakte tronditëse mbi lidhjet e Tahirit me trafikun e drogës

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha paralajmëroi mbrëmë se PD do të publikojë sot fakte të reja tronditëse mbi lidhjet e ministrit të Brendshëm,...

Masakrohet gazetari nga njeriu i Shullazit, qeveria nuk reagon

Gazetari i Telesport, Eduard Ilnica flet për gjendjen e rëndë ku ai mbeti i dëmtuar për shkak të dhunës së ushtruar nga Presidenti i...

Prokuroria nis hetimin, Roshi humbet mandatin, rrezikon burgun

Prokuroria nis hetimet për të shkuarën e kryetarit të Bashkisë së Kavajës, Elvis Roshi. Organi i akuzës njoftoi dje se ka kërkuar materialet paraprake...

Lefteria mbledh KQZ për “RD”

Lefteria vijon të kërkojë “spiunët” brenda KQZ që kanë zbardhur formularin e trafikantit të drogës, Elvis Roshi. Në mbledhjen e djeshme për një kohë...

Veliaj, kryebashkiaku më ordiner që Tirana ka patur ndonjëherë

Ish-nënkryetari i Bashkisë Tiranë, Enno Bozdo ka ironizuar dje show-n mediatik të Veliajt ku ftoi publikisht qytetarët të protestonin para Gjykatës së Apelit. “Veliaj fton...

SHBA-BE: Reforma në Drejtësi në udhëkryq

Ambasadorët e SHBA dhe BE deklarojnë se Reforma në Drejtësi ndodhet në udhëkryq. Dje ambasadori amerikan Lu dhe ajo e BE, Vlahutin kanë qenë...

Nishani takime me krerët e shtetit kroat

Presidenti i Republikës, Bujar Nishani, filloi dje një vizitë dyditore në Republikën e Kroacisë, ku u prit me nderimet dhe ceremonitë e rastit nga...

Reforma në Drejtësi, Rama kërkoi amnisti për trafikantët e prostitutave në Parlament

Drafti për Reformën në Drejtësi u miratua edhe nen për nen nga Komisioni i posaçëm për Reformën në Drejtësi. Konfirmimi erdhi nga nënkryetari i këtij...

Eurodeputeti: Reforma për të luftuar krimin e korrupsionin

Raportuesi për Shqipërinë në Parlamentin Europian, Knut Fleckenstein do të vizitojë sërish Shqipërinë javën e ardhshme për të nxitur finalizimin e Reformës në Drejtësi...

INSTAT-i i Ramës rikonfirmon Krizën Rama

Fuqia blerëse e shqiptarëve dhe konsumi vazhdojnë të bien në rënie të lirë. Sipas INSTAT-it nën kontrollin qeveritar norma vjetore e inflacionit prill 2016 rezultoi...