Afera Rama, 9 milionë e gjysmë dollarë për 950 metra rrugë

Një aferë skandaloze zbulon mekanizmin se si Edi Rama dhe qeveria e tij ndajnë paratë e shqiptarëve me miqtë e tyre. Mbi 9 milionë...

Skandali, si shpërndahen për miqtë e klientelën licencat e noterit

Pas një të dënuari për korrupsion, të cilit i është dhënë licenca e noterit, këtë herë është shefi i kabinetit të ministrit Ylli Manjani,...

Strazimiri: Kurrë s’kam pranuar dhuarata, arma e armaturës së shtetit

Deputeti demokrat, Gent Strazimiri hodhi poshtë dje shpifjet e fabrikuara nga zyra e Ramës në lidhje me çështjen e një arme që atij i...

Presidenti kthen ligjin për mediat: Cenohet pavarësia

Presidenti i Republikës, Bujar Nishani ka kthyer për rishqyrtim në Kuvend ligjin për mediat audiovizive, i cili u miratua në Parlament më 10 mars...

Pollo: Kthimi i ligjit për RTSH-në, thirrje për konsensus

Kryetari i Komisionit Parlamentar të Medias, Genc Pollo e cilësoi dje kthimin e ligjit për RTSH nga ana e Presidentit Nishani si një apel...

Kuvendi: Menaxhimi i ujësjellësve i përkeqësuar, rritja e tarifave pa ndikim

Kuvendi i Shqipërisë konstaton se në vitin 2015 të treguesit kryesorë të performancës në sektorin Ujësjellës kanalizime nuk kanë shënuar progres dhe shoqëritë nuk...

Rinasi, miliona euro shtesë për klauzolën e monopolit

“BIRN”   Ministria e Transportit dhe Infrastrukturës deklaroi dje se ka arritur një marrëveshje në parim me kompaninë që disponon koncesionin monopolistik të aeroportit ndërkombëtar të...

Hajdutëria e Al-Capone-ve në pushtet, Qeveria, 9.5 mln USD për 950 metra rrugë

Kryeministri Rama është përfshirë në një tjetër aferë korruptive në ndërtimin e rrugës së Linit që ka kushuar 9.5 mln dollarë. Sekretarja për marrëdhëniet...

Basha i përgjigjet Ramës: Zbato vendimin e Kushtetueses

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha iu përgjigj dje ftesës së Ramës për dialog duke kërkuar zbatimin e menjëhershëm të vendimit të Gjykatës Kushtetuese...

CNN: Shqipëria e zhytur në korrupsion

Rrjeti televiziv amerikan më i madhi në botë deklaron se Shqipëria është një vend i zhytur thellë në korrupsion. Në një analizë të publikuar...