Sipërmarrjet listë me 28 kërkesa ndaj qeverisë

Pas mbylljes se marrëveshjes me FMN-në, sipërmarrjet kanë përsëritur kërkesat për ulje taksash e lehtësim procedurash. Një listë me 28 kërkesa u prezantuan në...

Xhafa porositës i “vetëvrasjes” së shoferit të tij

Nga Sali BERISHA Rama-Xhafa në bankën e akuzës! Gazi i dheut! Miq, u mbajt në ish-Sheraton një takim i zgjeruar i organizuar nga dyshja e krimit...

Paloka-Ramës: Nxirre kokën, mjaft përdore shërbëtorët! Nuk do jetë përdhunuesi i parë që mbron

Kreu i grupit parlamentar të PD, Edi Paloka ka sulmuar Kryeministrin Rama, për shkak të heshtjes së tij ndaj skandalit të denoncuar nga nënoficeri...

Basha paralajmëron Ramën për një reagim të paparashikueshëm për Teatrin nëse rikthen ligjin

Kreu i opozitës Lulzim Basha i bëri thirrje kryeministrit Rama të tërheqë ligjin për shembjen e Teatrit Kombëtar apo ligjin ‘Fusha’, siç e cilësoi...

Lu: Sjellim ekspertë të SHBA për hetimin e çështjes Tahiri

Shtetet e Bashkuara të Amerikës janë të gatshme të ofrojnë ekspertizën e tyre nëpërmjet prokurorëve të FBI për çështjet hetimore të korrupsionit në nivele...

U prish konsensusi me dëshmitarë dy ambasadorët Lu dhe Vlahutin

Nënkryetari i Komisionit për Reformën në Drejtësi, njëkohësisht deputeti demokrat, Oerd Bylykbashi në një intervistë për Deutche Welle sqaron arsyet se përse u prish...

Basha: Rama të ndalë barbarinë në Shkozë

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha i ka bërë thirrje qeverisë të ndalë prishjen e shtëpive në Shkozë pa siguruar më parë perspektivë strehimi...

Pasuritë e korrupsionit, bankat dhe ndërtimi si parajsa fiskale?

Ka shkaktuar jo pak pështjellim në kupolën qeverisëse deklarata e Kreut të PD-së, ditën e djeshme se pas fitores së zgjedhjeve të ardhshme do...

Revolta popullore, shkarkon qeverinë për të shpëtuar veten, fundi i Ramës është afër

Kreu i qeverisë ka ndërmarrë lëvizjen e paralajmëruar për të shkarkuar ministrat e kabinetit për të shpëtuar veten nga vala e revoltës popullore. Ajo...

Çfarë po ndodh? Basha jep detajet: Bandat e Tahirit dhe Gjushit u përplasën me...

Kreu i opozitës deklaroi sot nga emisioni ‘Zonë e Lirë’ se largimi i Fatmir Xhafajt erdhi pas përplasjes me bandën e Vangjush Dakos. Ai tha...