Basha: Krimi ka kapur shtetin

Lulzim Basha flet për një Parti Demokratike tjetër. Në studion e emisionit “Të paekspozuarit” të gazetarit Ylli Rakipi në News24, Basha përballë analistëve Fatos...

Zarfi i turpit, Rama kërkoi të blejë Negociatat

Ish-Kryeministri Berisha ka denoncuar dje lojën e pistë të Ramës jo vetëm duke bllokuar Vettingun përmes procesit të kapjes politike të tij, por edhe...

Topalli: SHBA kushtëzon marrëdhëniet me arrestimin e Balilit

Gjatë fjalës së mbajtur në seancën plenare të Kuvendit, deputetja e Partisë Demokratike, Jozefina Topalli tha se kryeministri Rama nuk foli asnjë fjalë për...

Blushi: Dako sekser i Ramës tek lirimi i Lul Berishës

Deputeti Ben Blushi, kryetar i Partisë Libra, tha se qeveria që pretendon se ka fituar zgjedhjet në Kolonjë dhe Dibër ka humbur në Bruksel,...

Dule: Rama, dështim i dështimeve

Kreu i Partisë Bashkimi për të Drejtat e Njeriut, Vangjel Dule ka fajësuar kryeministrin Edi Rama, dikur aleat i tij për mosçeljen e negociatave...

300 milionë euro të tjera për Rrugën e Kombit

Qeveria shqiptare miratoi kontratën e koncesionit të rrugës Milot–Morinë, me konsorciumin e kompanive “Catalyst Viva Das General Contracting, LLC – Salillari, Shpk – BEE...

Shkarkim Dakos, hetim atyre që liruan Lul Berishën

Kryetari i Bashkisë së Durrësit, Vangjush Dako, ka përdorur pushtetin dhe zyrën që i kanë besuar qytetarët e Durrësit për të liruar nga burgu...

Prokuroria nis hetimet për lirimin e Lul Berishës

Në Shqipëri, Prokuroria e Durrësit njoftoi dje se ka nisur me iniciativë të sajën, hetimin për veprën penale të “Shpërdorimit të detyrës” lidhur me...

Politico: Kur do të anëtarësohet Shqipëria në BE?

Shqipëria nuk do të anëtarësohet në Bashkimin Europian para vitit 2025 dhe shanset që kjo të ndodhë pas këtij viti janë 80 për qind....

Koncesioni, në Tiranë do digjen 800 tonë plehra

Qeveria shqiptare ka gati planet për ndërtimin e një inceneratori të tretë për djegien e plehrave, pasi ka angazhuar deri tani 7.3 miliardë lekë...