12 drejtuesit e policisë që menaxhojnë drogën nga Peza në Nartë dhe Tomorr

Ndërkohë që nuk mban asnjë përgjegjësi për faktet tronditëse që kemi denoncuar, si arratisja e shtetasit turk në sytë e policisë në Rinas dhe...

Punimet në Kryeministri nga firma ku punon vajza e Lindës

Vincent TRIEST Më në fund është zbuluar kompania që ka bërë projektin e ndryshimeve në godinën e Kryeministrisë me porosi të Kryeministrit Edi Rama. Një libër...

PUSHIMET E ‘ESKOBARIT’ NE SARANDE

Njeriu më i kërkuar nga vendet partnere përfshi edhe DEA-n amerikane për trafikun ndërkombëtar të drogës është me pushime në Shqipëri. Klement Balili, të...

Shtatë drejtuesit e policisë në shërbim të baronëve të drogës

Nënkryetari i PD, Paloka ka zbardhur dje rolin që shtatë drejtues të policisë kanë në trafikun e drogës, ndërsa sqaron edhe se si droga...

Rama, kullë 30-katëshe në krah të Hotel Tiranës

Planet e Kryeministrit Rama për ta mbushur zonën qendrore të Tiranës me kulla të larta duket se janë më të mëdha se sa është...

KOMPANIA E VELIAJT PAS VRASJES SE 17 VJEÇARIT

Kompania e lidhur me kryebashkiakun e Tiranës, Veliaj, e cila është instaluar në vendgrumbullimin e plehrave në Sharrë qëndron pas vrasjes së 17-vjeçarit, Ardit...

Basha: Shqipëria meriton rend dhe siguri, krimi do të shtypet

Dy grabitje biznesesh sot në zemër të vendit dhe bastisja e një banke në qendër të Tiranës janë kambanat e alarmit që bien papushim...

Pse policia gënjeu për vjedhjen e mbi 100 milionë lekëve në BKT në bllok?

Policia gënjeu opinionin public në lidhje me vjedhjen e mbi 100 milionë lekëve në degën e BKT në Bllok. Sipas lajmit të parë të...

Nuk ndalet grykësia, Edi Rama gllabëron edhe 2800 m2 për biznesin e tij me...

Deklarata për mediat e zëdhënëses së PD, Ina Zhupa Grykësia e Edi Ramës, me aferën e stadiumit Qemal Stafa, nuk ndalet. Pak ditë më parë,...

VENDIM POPULLOR I PAKTHYESHEM

Kryetari i opozitës ka paralajmëruar dje një lëvizje popullore për largimin e Ramës gjatë muajve të ardhshëm. Në një reagim në rrjetin social Facebook,...