Byroja, ekspertë të FBI do monitorojnë çdo hetim

Ekspertët e FBI jo vetëm që do të trajnojnë punonjësit shqiptarë në lidhje me funksionimin e Byrosë Kombëtare të Hetimit, por njëkohësisht do të...

Koalicioni i djathtë, pro votimit dhe numërimit elektronik

Koalicioni i djathtë do t’i propozojë Komisionit për Reformën Zgjedhore aplikimin e votimit dhe numërimit elektronik në zgjedhjet e ardhshme parlamentare. Dje, partitë opozitare...

Vdekja e fëmijëve krim shtetëror, fondet për sigurinë e rrugës i mori kompania e...

Sekretarja për Marrëdhëniet me Publikun, Grida Duma ishte dje në vendin e ngjarjes në Kavajë ku humbën jetën dy fëmijë nga një aksident për...

Prokuroria procedon penalisht Erion Veliajn: Kanosi gjyqtarët

Përmes një njoftimi zyrtar bëhet e ditur se, organi i akuzës e ka ndërmarrë nismën e tij për veprat penale “Organizim të manifestimit të...

Kushtetuesja rrëzon nenin “Balla”, synonte krijimin e monopolit të medias

Gjykata Kushtetuese ka rrëzuar nenin e ligjit të ri për mediat audiovizive që lejonte një person të zotëronte më shumë se 40% të pronësisë...

Rama, 3 orë telefonatë me gjykatës të Kushtetueses për të shpëtuar Kokëdhimën

Ish kryeministri Berisha denoncoi dje presionin e papreccedent që Rama ka ushtruar ndaj anëtarëve të Gjykatës Kushtetuese ku përmes kërcënimeve u ka kërkuar që...

Si u shkurtua gjilpëra e pistoletës së “ushtarit” të Shullazit nga Ermal Muça

Ish-kryeministri Sali Berisha denoncoi dje në sallën e Kuvendit një skandal, në lidhje me ndalimin e dy personave, njëri prej të cilëve oficer i...

Skandal i Kryebashkiakut të Peshkopisë, përdhunon 20 vjeçaren për një vend pune

Kryetari Bashkisë së Peshkopisë, Shukri Xhelili është bërë pjesë e një skandali të rëndë seksual. I zgjedhuri socialist i zgjedhjeve lokale të vitit 2013...

Betejë për jetë a vdekje me EdEskobarin

Ish kryeministri Berisha deklaroi dje në Parlament se beteja kundër të inkriminuarve në pushtet është betejë për jetë a vdekje. Ai denoncoi lidhjet e...

Gazeta gjermane: Mimi Kodheli me helikopter për shoping në Hamburg

Gazeta e përditshme gjermane, “Hamburg Morning Post” i ka kushtuar një shkrim një shëtitje të ministres Mimi Kodheli në dyqanet e famshme në Hamburg....