Votim dhe numërim elektronik, për zgjedhje të lira e të ndershme

Prishja e zgjedhjeve është fundi Lulzim Basha në një intervistë me Çim Pekën, për reformën zgjedhore, kapjen e medias nga Rama, alternativën e PD dhe...

Peza zgjohet milioner, dhjetëfishon pasurinë

Armand MAHO Alfred Peza do i “bashkohej” ekipit të Rilindjes në vitin 2013, duke braktisur fushën e gazetarisë ku kish milituar prej gati 20 vitesh....

Shqipëria në sundimin e krimit dhe të drogës

Jack Montgomeri Shërbimet sekrete në Itali besojnë se vendi përballet me një rrezik eminent që vjen nga bazat e Shtetit Islamik në Shqipëri, siç raporton...

60 të punësuar për fytyrën e kllounit Veliaj

Besar Likmeta Prezenca e vazhdueshme dhe konstante në media e ka vënë kryetarin e Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj në qendër të akuzave për ndikim...

Manjani: Rama gaboi me sulmin ndaj Trump

Ministri i Drejtësisë dekalroi dje se Rama gaboi me sulmin ofendues që ai ndërmori ndaj Presientit Trump. Manjani i bëri deklaratat gjatë një interviste...

4,5 ton drogë kapen në Itali e Greqi për 10 ditë

Ish-ministri i Drejtësisë, Enkelejd Alibeaj, që aktualisht është kreu i Departamentit për Rendin dhe Sigurinë në Partinë Demokratike ka ngritur zërin sot nga selia...

Këshilltarët e djathtë: “Veliaj braktisi qytetarët”

Kanë ndodhur dhjetëra aksidente këto ditë në Tiranë në rrugët dhe trotuarët e ngrirë. Kanë qenë këshilltarët e djathtë bashkiakë, që panë nga afër...

Mediat po bien, qytetarët do ngrihen

Largimi i dy drejtuesve të mediave në vend, Armand Shkullaku nga “ABC News” dhe Alfred Lelës nga “Mapo”, ka sjellë edhe reagimin e kreut...

Veliaj dyfishon taksat për qytetarët

Armand MAHO Edi Rama nuk do të mendohej dy herë për emrin e Erion Veliajt si kandidat për kryetar të Bashkisë së Tiranës. I ardhur...

“Zëri i Amerikës”: Kryeministri ka kapur mediat

Në Tiranë janë larguar këto ditë nga puna dy drejtues të njohur në mediat shqiptare; Armand Shkullaku nga TV ABC NEWS dhe Alfred Lela...