Rama ofendon Përfaqësuesin e Shteteve të Bashkuara në OSBE: Ku punon ky?

Kryeministri Edi Rama duket se është vënë në një pozitë të vështirë nga deklaratat e të ngarkuarit me punë të SHBA-së në OSBE, Harry...

Gazetari që përdoret nga Tahiri tjetër pistë të rreme

Gazetari Artan Hoxha ka bërë një tjetër deklaratë jo të vërtetë dhe mashtruese në lidhje me makinën e ku Sota u kap me 860...

Operacioni SHBA-Itali kundër Peshkut të Madh

Qëndrimet, deklaratat dhe aksioni ligjor kundër mafies duket se është i mirëkoordinuar mes Shteteve të Bashkuara dhe Italisë. Deklaratat thuajse flasin në të njëtën...

Tahiri publikon “listën e zezë” të prokurorëve dhe gjyqtarëve për “ekzekutim”

Portale pranë ministrit të Brendshëm dhe Partisë Socialiste kanë publikuar sot një ‘listë të zezë’ të gjyqtarëve dhe prokurorëve që akuzohen për shkelje ligji...

Paralajmërim zyrtar dhe i drejtpërdrejtë i SHBA për qeverinë Rama

Tirana zyrtare ka një paralajmërim të prerë dhe të drejpërdrejtë nga qeveria Trump për votën e sotme në OKB në lidhje me Jeruzalemin.. Vota shqiptare...

Monstra Xhafa: Nuk ndjehem keq për torturat në hetuesi ndaj krutanëve

Hetuesi i diktaturës që masakroi të rinjtë krutanë sepse festuan për vdekjen e diktatorit deklaroi në një intervistë për Ora News se ai nuk...

“Del i përmirësuar nga spitali”: Mediat greke publikojnë kartelën klinike të Ramës

Mediat greke kanë botuar të plotë kartelën klinike të Ramës të bërë publike disa ditë më parë nga Kryeredaktori i RD. Në kartelë nënvizohen...

E papreçedent në histori, revolta e komentuesve ndaj Lu në faqen zyrtare të Ambasadës

Kurrë nuk ka ndohur në këto 27 vite që nga rihapja e ambasadës amerikane që në faqen zyrtare të ambasadës të ketë një furtunë...

Prag-Revolte në Dibër, 11 kriminelët tek votat

Angazhimi i strukturave kriminale të pushtetit dhe krimit të organizuar për të grabitur mandatin e kryebashkiakut të Dibrës ka sjellë një irritim te dibranët....

I biri i ministrit të diktaturës drejtor për Fondet e BE!

I biri i ministrit të diktaturës do të jetë përgjegjës për Fondet e Ballkanit Perëndimor të BE të dhëna për Shqipërinë. Ky është emërimi...