Koncesioni 86 milionë USD i hemodializës shitet për 30 milionë lekë!

Besar LIKMETA Dokumentet e siguruara nga “BIRN” tregojnë që aksioneri më i madh i koncesionit të hemodializës “EVITA Shpk” – një kontratë koncesionare e vlerësuar...

Berisha: Si do të arrihet bashkimi kombëtar

Çfarë duhet të bëje Kosova për demarkacionin - Z. Berisha, si po i gjen shqiptarët ky 28 Nëntor? Së pari, përfitoj nga rasti t'u uroj ju...

Prokuroria nuk tërhiqet nga transparenca me ILDKP

Prokuroria e Tiranës ka ankimuar dje në Gjykatën e Apelit shtatë vendimet e Gjykatës së Shkallës së Parë që nuk lejojnë sekuestrimin e materialeve...

Basha me fermerët e Xarës, jep garanci për subvencionet

Lulzim Basha u tha demokratëve të Sarandës se politika do të ndryshojë, duke ndryshuar së pari Partinë Demokratike. Ai foli për parimet që duhet...

Basha-Ramës: Nuk do ketë paqe për ty

Kryetari i opozitës Basha deklaroi dje se muri që mban të izoluar Shqipërinë është muri i krimit, i drogës dhe i korrupsionit qeveritar. “Është...

Pesë arsyet përse Komisioni Europian nuk hap negociatat

Sihariqi i Ramës, suksesi i tij imagjinar i radhës! Sali BERISHA Me një fjalim paranojak kundër opozitës, Rama u përpoq sot të mbulonte e zhurmonte deklaratën...

Komisioni Europian: Shqipëria nuk është gati për negociatat

Hapja e negociatave me Bashkimin Europian është kthyer në temën kryesore të aktualitetit politik pas vizitës së Gunter Krichbaum në Tiranë, por edhe pas...

Me bisht ndër shalë nga Berlini në Tiranë

Suksese në jetë zoti Rama Bledi KASMI Mund të konsiderohet një rast unik në takimet mes krerëve të qeverive kur konferencat e shtypit të zhvillohen përpara...

Merkel-Ramës: Ke problem me krimin, korrupsionin e zgjedhjet

Kancelarja Merkel deklaroi përpara takimit me Ramën se cili ishte qëndrimi i Gjermanisë për hapjen e negociatave me Shqipërinë. Ajo nënvizoi pesë prioritetet e...

28 nëntori, dita e Kombit, sot dita e Jugosllavisë

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ish-Kryeministri Berisha, deputetë, përfaqësues të Këshillit Bashkiak dhe qindra qytetarë, zhvilluan homazhe dje tek Varrezat e Dëshmorëve, ndërsa...