Berisha: Kjo betejë do të fitohet, populli është në këmbë

Pyetje: Populli po por lidershipi? Berisha: Lidershipi pa diskutim që është dhe do jetë dhe lidershipi ka ftuar tani mosbindjen civile… Kukësi është frymëzues, është transformues....

Rrugaç, Pollo i përmend Habilajt, Bushati ikën nga Komisioni i Integrimit

Debati për drogën dhe lidhjet e qeverisë me krimin e organizuar ka tensionuar situatën në Komisionin e Integrimit. Përmendja e emrit të Habilajve të...

Basha: Hetim dhe kontroll të plotë skandalit të qeverisë me maturantët

Kandidati për kryetar bashkie i Dibrës, Sherefedin Shehu së bashku me kryetarin e Partisë Demokratike, Lulzim Basha, u takuan me maturantë dhe studentë të...

Masakra në Malin e Tomorrit nga guroret në pronësi të deputetëve

Fiks Fare denoncoi shkatërrimin e Malit të Tomorrit nga guroret e mermerit, në afërsi të fshatit Mëlovë, në Skrapar. Banorët e pakët të këtij...

Deputeti i PD jep alarmin: Rama urdhëron mbylljen mediave online. Kjo nuk është demokraci!

Deputeti i PD, Luçiano Boçi ka dhënë alarmin në Komisionin e Medias për rrezikun e mbylljes së mediave online me urdhër të kryeministrit Rama....

Propozimi i ri i PD: Të zgjidhet Kryeprokurori me 3/5 e votave, ndryshim i...

Pak para nisjes së seancës parlamentare, grupi parlamentar i PD ka mbledhur firmat për të ndryshuar Kushtetutën për zgjedhjen e Prokurorit të Përgjithshëm. Mësohet se...

CDU mbështetje projektit të PD për votën e lirë

Partia Kristian Demokrate gjermane dhe Fondacioni Konrad Adenauer dëshmojnë mbështetjen për Partinë Demokratike dhe aksionin e saj opozitar. Një këshilltar i lartë i grupit parlamentar...

Drafti i njëanshëm, i papranueshëm

Partia Demokratike e cilëson të pavlerë mbledhjen e djeshme të komisionit të posaçëm për reformën në drejtësi, që u zhvillua pa praninë e opozitës....

Pse e vonoi Rama blerjen e energjisë?

Çfarë po tentohet të fshihet pas krizës së energjisë dhe kakofonisë mediatike të stisur, për të akuzuar ministrat teknikë të propozuaar nga Partia Demokratike?...

PDK: Largimi i qeverisë, kusht për zgjedhje të lira

Partia Demokristiane ka shprehur edhe një herë mbështetjen në protestën e sotme të opozitës. Në një deklaratë për mediat, PDK e Nard Ndokës thekson...