Gazetari që përdoret nga Tahiri tjetër pistë të rreme

Gazetari Artan Hoxha ka bërë një tjetër deklaratë jo të vërtetë dhe mashtruese në lidhje me makinën e ku Sota u kap me 860...

Përgjuesi në ngarkesën e kokainës në Portin e Livornos, si funksionoi zinxhiri i informacionit

Carloalberto Rossi Kokaina e fshehur në banane mbush faqet e gazetave shqiptare me diskutime dhe hipoteza: thjesht si ushtrim logjik po ndërtojmë një skenar në...

Kërdia me tenderat, 1.5 milionë euro për “dixhitalizimin” e pemëve, 1 milion euro për...

Me afrimin e fushatës zgjedhore, tendera miliona eurosh po shpallen nga ministritë me qëllim vjeljen e sa më shumë parave për blerje votash. Tendera...

Vetting-u, pasuritë e fshehura,do gjurmohen transaksionet e pronat jashtë kufijve

Hetimi për pasuritë e gjyqtarëve e prokurorëve që i janë nënshtruar Vetting-ut do shtrihet përtej kufijve të Shqipërisë në bashkëpunim me strukturat ndërkombëtare. Alket Hyseni,...

Shqipëria në sundimin e krimit dhe të drogës

Jack Montgomeri Shërbimet sekrete në Itali besojnë se vendi përballet me një rrezik eminent që vjen nga bazat e Shtetit Islamik në Shqipëri, siç raporton...

Rama nuk tërhiqet nga kapja e drejtësisë, përmbyset Kushtetuta me ligje

Bylykbashi: “Mazhoranca kërkon që me ligj të zhbëjë Kushtetutën e miratuar më 22 korrik të këtij viti. Me ligj të kthejë, të fusë në...

Banka Botërore: Qeveria Rama dështoi me reformat

Banka Botërore deklaroi se ulja e borxhit publik në Shqipëri është shtyrë me disa vjet, pasi qeveria nuk arriti të realizojë objektivat fiskalë sipas...

Basha: Anullim i koncesioneve, s’do pyesim për teserën e partisë, paratë do t’u kthehen...

Kryetari i opozitës, Basha ka bërë sot një deklaratë të fortë duke paralajmëruar se vendimi i parë që PD do të marrë me ardhjen...

Përballja e së shtunës, Basha thirrje nga Parlamenti: Rrëzojmë kalbësirën!

Kryetari i PD,Lulzim Basha e ka bërë të qartë sot në Kuvend se cila është zgjidhja politike që afron opozita për të zgjidhur krizën...

Mirush Kabashi flet pa doreza: Qeveri e kapur nga mafia, kullat tek Teatri për...

Aktori i njohur i skenës dhe kinemasë, Mirush Kabashi e sheh prishjen e teatrit Kombëtar të lidhur me interesa të mafies së ndërtimit. Në një...