Tahiri-Bajrovic, lidhjet në krim

Atentati i mbrëmjes së diel në Shkodër, i cili përfundoi me një të plagosur dhe 6 të arrestuar, implikon edhe ministrin e Brendshëm, Saimir...

Valbona Maloku: Fatmir Xhafa na torturonte dhe na kërkonte florinjtë

Në një intervistë të dhënë për “Rilindja Demokratike” më 17 maj 2017, Valbona Maloku (Duka) ka rrëfyer tortuat që sipas saj i janë ushtruar...

A do të arrestohet Rama?

Fakte dhe prova të reja dhe të tmerrshme për lidhjet e krimit me Ramën dhe Tahirin. Të dy janë kapur në flagrancë nga shërbimet...

Vendimi skandaloz i Prokurorisë: Nuk hetojmë Ramën për shkelje ligji se kërkon ndjesë në...

Prokuroria i ka kthyer një përgjigje qesharake padisë penale të bërë nga LSI ndaj thirrjes antikushtetuese të Ramës drejtuar policisë në zgjedhje, ku ai...

Vjen refuzimi i parë amerikan për Ramën

Dyert e SHBA janë të mbyllura për Ramën. SHBA-të kërcënuan se do të “mbanin shënim” emrat e vendeve që do të ngrinin dorën “kundër”...

Kryetari i Partisë Komuniste dhe spiuni i Sigurimit zgjidhet nga Rama në krye të...

Deputeti Bylykbashi dhe ish-ministri i Drejtësisë, Bardhi kanë paraqitur dokumentet përmes të cilave provohet se kandidatët e zgjedhur nga Rama në krye të KLP...

Berisha bën deklaratën e fortë: Djegie solemne e mandateve të deputetëve

Ish-Kryeministri Berisha paralajmëroi se do të djegë mandatin e deputetit në mënyrë solemne pas shkeljes së Kushtetutës në kapjen e Kryeprokurorit të vendit. Berisha...

Olsi Rama në makinën e transportit të kokainës AA 635 DM, Ruçi i ndërpret...

Ish-Kryeministri Berisha ka denoncuar në Parlament skandalin e përfshirjes së Olsi Ramës në makinën e transportit të kokainës, duke treguar edhe datat që i...

Rama ofendon Përfaqësuesin e Shteteve të Bashkuara në OSBE: Ku punon ky?

Kryeministri Edi Rama duket se është vënë në një pozitë të vështirë nga deklaratat e të ngarkuarit me punë të SHBA-së në OSBE, Harry...

Operacioni SHBA-Itali kundër Peshkut të Madh

Qëndrimet, deklaratat dhe aksioni ligjor kundër mafies duket se është i mirëkoordinuar mes Shteteve të Bashkuara dhe Italisë. Deklaratat thuajse flasin në të njëtën...