Betejë për mbrojtjen e demokracisë në Shkodër, digjen materialet e votimit, s’ka zgjedhje me...

Betejë për mbrojtjen e demokracisë në Shkodër dhe zbatimin e dekretit të Presidentit se nuk do të ketë zgjedhje me 30 Qershor.Tension dhe përplasje...

Basha deklaratë të jashtëzakonshme për mediat…

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha do të dalë në një konferencë të jashtëzakonshme për shtyp nga selia blu, në ora 21:00. Një ditë pas...

Reagon PD: Nëse Rama do të vazhdojë të jetë në krye të vendit, dera...

Pas vendimit të Bashkimit Europian për të mos hapur negociatat me Shqipërinë dhe pas “entuziazmit” të kryeministrit Edi Rama pas këtij vendimi, vjen edhe...

Lezha ultimatum Ramës: Liro ambjentet e KZAZ deri në orën 16.00 përndryshe…

Kryetari i bashkisë së Lezhës, Fran Frokaj i ka dërguar një kërkesë KZAZ për lirimin vullnetar të ambienteve të shkollës "Beslidhja". Sipas bashkisë,...

S’ka zgjedhje me 30 Qershor, shkatërrohen të gjitha materialet zgjedhore në Tropojë

Në KZAZ-në e Tropojës janë shkatërruar të gjitha materialet zgjedhore. Dhe dhjetëra njerëz janë mbledhur herët në mëngjes pranë KZAZ-së, duke thyer xhamat si dhe...

Basha i prerë pas skandalit të përgjimeve: Asnjë negociatë me krimin, largim i Ramës!

Kryetari i PD, Lulzim Basha, në një konferencë për mediat tha se, Edi Rama nuk e blenë dot historinë me para. Basha tha se,...

Revolta ndaj përgjimeve, mijëra qytetarë vërshojnë drejt PD, gati…

Mijëra qytetarë po vërshojnë drejt selisë së PD në shenjë revolte ndaj skandalit të përgjimeve të publikuara në median gjermane “BILD”. Bëhet fjalë për...

Psikopati reagon pas daljes në përgjimet e blerjes së votave: Ndërmarrje kriminale nga Gjermania

Psikopati në detyrën e Kryeministrit të këtij vendi e ka konsideruar një ndërmarrje kriminale zbardhjen e përgjime të tij në blerjen e votave në...

Vendimi kriminal i Elisabeta Imerajt me urdhër të Ramës për Bashën

Elisabeta Imeraj, prokurorja e korruptuar po ushtron presion me urdhër të Ramës ndaj prokurorëve të hetimeve false për të shoqëruar me forcë dhe arrestuar...

Basha: Thirrja e drejtuesve të PD në Prokurori, e pa mbështetur në ligj

Kryetari i PD, Lulzim Basha dhe dy drejtuesit e tjerë, Arben Ristani dhe Ilir Dervishi e kanë konsideruar në shkelje të ligjit thirrjen e...