“Niçja” kërcënon Ramën e Dakon: Më lironi nga burgu ose do të flas

Kreu i bandës së drogës, Astrit Avdylaj ka bërë sot një deklaratë publike të fortë nga salla e gjyqit duke thirrur “Rroftë Dako, rroftë...

Protesta, Veliaj në panik mbyllet si mi brenda Bashkisë, siguron dyert me zinxhira

Protestuesit kanë detyruar kreun e Bashkisë që të mbyllet si mi brenda zyrës së tij. Ai ka siguruar dyert e Bashkisë me zinxhira në...

Mafia e ilaçeve, zbulohet skema e përfitimit të miliona eurove nga njeriu i Ballës

Besar LIKMETA Në fund të korrikut 2014, duke folur në një konferencë përpara mjekëve të shërbimit parësor në Tiranë, ish-ministri i Shëndetësisë, Ilir Beqaj denoncoi...

VOA reagon për takimin e Thaçit me Putin: Rusia mbështet Serbinë kundër Kosovës

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, shkroi të hënën në rrjetet sociale se është takuar në Paris me presidentin e Rusisë, Vladimir Putin. Të dy...

3 km 40 milionë euro! Tre kompanitë fantazmë e nën sekuestro pas projektit mafioz...

Partia Demokratike ka publikuar emrat e firmave që përfitojnë milionat e eurove nga shkatërrimi i shtëpive në Unazën e Re. Zëdhënesja Ina Zhupa deklaroi se,...

“Dosja 339”, si stafi i Ramës komunikonte me bandën e Avdylajve për votat dhe...

Kryeministri Edi Rama dhe Presidenti Ilir Meta janë përfshirë në një debat, të cilin e konsiderojnë si një lojë shahu politik, lidhur me emrin...

Si u dyfishua kosto e koncesioneve, 100 milionë euro më shumë për rrugën e...

Qeveria ka nisur të raportojë vlerën e kontratave koncesionare në dokumentet zyrtare që shoqërojnë buxhetet vjetore. Por që nga programi i vitit 2018 dhe...

Pse nuk arrestohet Dako? PD: Dosja 339 po mbahet e kyçur në sirtarët e...

Deputetja e PD, Albana Vokshi në një dalje për mediat ka kërkuar arrestimin e kreut të Bashkisë së Durrësit, Vangjush Dako. Vokshi nuk kursen...

Protestuesit paralajmërojnë Ramën: Vetëm me gjak e ndajmë këtë punë

Banorët e Astirit kanë dalë sot në ditën e tetë të protestës së tyre, duke bllokuar dhe një pjesë të rrugës për kalimin e...

Sherr Rama-Veliaj, Manastirliu përgatitet për Bashkinë, lali drejt largimit

Edi Rama dhe Erion Veliaj mësohet se kanë debatuar ashpër në fillim të kësaj jave. Burime nga të dyja palët e konfirmojnë sherrin me...