Edi Rama pranoi publikisht që ka kryer vepër penale!

Oerd BYLYKBASHI Edi Rama mbrëmë e tha troç dhe live: Fusha nuk mund të ndërtonte i vetëm në 298 m2 dhe se "ia kemi kërkuar...

Basha: Korrupsioni i qeverisë po na varfëron çdo ditë, 229 milionë euro kanë shkuar...

Kryetari i opozitës Lulzim Basha ka denoncuar me video, korrupsionin e tejskajshëm të qeverisë “Rama”dhe shpenzimet marramendëse për luks përballë varfërisë. Në videon e...

Skandal/ Rama do prishë konsullatën në New York për të ndërtuar kullën “Kristaq Rama”

Ish-Kryeministri Berisha ka bërë një deklaratë të fortë sonte në “Opinion” duke deklaruar se Rama do të prishë Konsullatën shqiptare në Neë York për...

Deklarata e fortë: Argati i Beogradit në Prishtinë po punon për shpërbërjen e Kosovës

Ish-Kryeministri Berisha deklaroi se argati i Beogradit në Prishtinë (nënkuptim i qartë për Thaçin) po punon për zbatimin e planit të ndarjes së Kosovës...

Gjetan Gjetani sfidon Ramën: S’ka bir nënë që më largon nga Grupi Parlamentar i...

Pak ditë pasi kryeministri Edi Rama vendosi ta përjashtonte nga Partia Socialiste, deputeti i Kurbinit, Gjetan Gjetani vazhdon punën e tij si deputet në...

“Dëmshpërblimi”, Tabaku: Paratë e ish-të përndjekurve po përdoren për koncesione tek familjet oligarke

Deputetja e Partisë Demokratike, Jorida Tabaku ka reaguar lidhur me vendimi e Kuvendit për ligjin për “Dëmshpërblimin e ish-të përndjekurve”. Përmes një postimi në...

Basha përshëndet vendimin për heqjen e vizave: Votimi i PE është mbështetje e qartë...

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka përshëndetur vendimin e Parlamentit Europian për t'i hapur rrugën liberalizimit të vizave për qytetarët e Kosovës. Basha...

Kryemadhi paralajmëron axhendë “surprizë” për Ramën

Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi ka dhënë një prononcim me gazetarët menjëherë pas përfundimit të tryezës së jashtëzakonshme të opozitës së bashkuar që u...

Hetimet e partnerëve, kokaina e Xibrakës dhe e Maminasit me të njëjtin garant, Olsi...

Në takimin e jashtëzakonshëm të opozitës parlamentare në Durrës, kryetari i opozitës Lulzim Basha i ka dërguar disa paralajmërime, kryeministrit dhe qeverisë, se duke...

Basha: Asnjë negociatë me Ramën e bandën e tij për Vettingun, luftë me çdo...

Kreu i opozitës, Lulzim Basha deklaroi nga Durrësi lidhur me nismën e opozitës për Vetingun në politikë se "Fatmir Xhafaj, Taulant Balla, Jurgis Çyrbja...