Rama takime me dëshmitarët e 80 mijë dollarëve për zhdukjen e gjurmëve

Burime bëjnë me dije se të dielën e shkuar në lokalin e Gzimit të Kashtës në bllok, është zhvilluar një takim mes Kryeministrit Edi...

90 milionë USD shpenzime për luks, 46.2% e familjeve nën 5 USD në ditë

Basha u ndal dhe tek abuzimi i OSHEE me mbifaturimin e energjisë elektrike dhe me çmimin e rritur që sipas ERE ka prekur 56%...

3 pikat e letrës së Komisionerit Hahn që rrëzuan draftin e Ramës

Komisioneri Hahn i ka dërguar një letër Kryetarit të Kuvendit Meta, Kryeministrit Rama dhe Kryetarit të opozitës Basha, në të cilën shpreh qëndrimin zyrtar...

Basha, nderime pranë shtatores së Ismail Qemalit

Kryetari i PD, Lulzim Basha bëri nderime pranë shtatores së Ismail Qemalit. Basha u përul para shtatores së Ismail Qemalit dhe vendosi kurora me...

Talebanët rivalizojnë Ramën, 500 milionë USD nga opiumi

Këtë vit në Afganistan pritet të mblidhen rreth 4.800 ton opium. Ky është parashikimi i "Vështrimit për Opiumin 2016" të Zyrës së Kombeve të...

Zhduket Fatmir Xhafaj!

Teksa ishin duke folur në Komisionin Parlamentar për të Drejtat e Njeriut, deputeti i PD, Enkelejd Alibeaj u shprej se, prej disa ditësh është...

Vendi protektorat i krimit, rruga e vetme përzënia e qeverisë

Ish- kryeministri Sali Berisha denoncoi në parlament qeverinë dhe kryeministrin Edi Rama se me politikat e tyre dritëshkurtëra dhe korrupsionin kanë rrënuar ekonominë e...

Berisha: Rama shiti Rroshin për të mbrojtur veten për përgjimet e kundërshtarëve

Ish kryeministri Berisha deklaroi dje se Rama shiti Rroshin për të mbrojtur veten për përgjimet e kundërshtarëve politikë. “Edvin Shullazi shiti sot në mënyrë...

Rikthim i shtresës së mesme, heqje e taksës për transferimin e pronave

Rikthimi i shtresës së mesme, e cila në këto katër vite të qeverisjes Rama pësoi një goditje të rëndë, duke u asgjësuar ishte premtimi...

Anëtarësimi i detyrueshëm në dhoma: Taksa e fshehtë deri 22 milionë euro në vit...

Taksa e re e fshehtë e shtuar për bizneset për anëtarësimin e detyrueshmën në dhoma do të jetë sa rreth 12% e tatim fitimit...