Banka e Lindës, reagon FMN: Jo licenca për banka të dyshimta

Skandali i parave të dyshimta të bankës së Lindës, “ABI Bank” tani konfirmohet edhe si një shqetësim i institucioneve ndërkombëtare të financave që menaxhojnë...

Vendimi i KPK: Llalla nuk do të kalojë në Vetting

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit i përbërë mga Roland Ilia, Pamela Qirko, Olsi Komici vendosi ndërprerjen e vetingut për ish-Kryeprokurorion Adriatik Llala. Trupi gjykues...

Mafia e futbollit

Ish Kryeministri denoncon: Veprimet mafioze në futboll të famozëve Gaz Demi dhe Olsi Rama, të cilët përfliten në Shqipëri dhe më gjerë për shitblerje...

Afera e radhës, Rama jep me koncension edhe monitorimin e lojërave të fatit

Ngritja e  Sistemit Qendror për monitorimin on line të lojrave të fatit në vend do t’i besohet një operatori privat. Këshilli i Ministrave ka...

Paralajmërimi i Bashës: Pas Vlorës, Rama do të kërkojë azil

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka bërë një paralajmërim të fortë pasditen e sotme, ndërsa fliste nga Unaza e Re, ku i ishte...

Ngjela: Rama po imiton intelektin e Hoxhës që të çon në terrorizëm!

Një prej aleatëve dhe njëherësh kritikë të Edi Ramës, avokati Spartak Ngjela në një reagim të tij i bën thirrje kryeministrit që të kujtojë...

Tension në Kuvend/ Ruçi nuk lejon të flitet për ekstradimin e Seitit, opozita bllokon...

Kryetari i Kuvendit, Gramoz Ruçi nuk e ka lejuar kreun e Grupit të PD të flasë për ekstradimin e Nezar Seitit, situatë kjo që...

“Zëri i Amerikës” reagon për fushatën e Ahmetajt me përdhunesin e Kavajës

Ministri i Financave, Arben Ahmetaj dhe ish-bashkiaku i Kavajës, Elvis Roshi, kanë marrë pjesë në një veprimtari publike së bashku, edhe pse këtij të...

Pasi dështoi të trasferonte 20 milionë eurot në SHBA, kush është i paracaktuari tjetër...

Edi Rama ka paracaktuar klientin e PPP-ve në infrastrukturë, Gjoka Konstruksion, si kompaninë fituese të ritenderimit tek Unaza e Re. Projekti korruptiv 20 milionë...

Gjana: Gara mes dy kandidatëve për kreun e PD, e barbartë

Pavarësisht pretendimeve, kryetari i Komisionit Zgjedhor në PD, Jemin Gjana, thotë se gara mes kandidatëve për kreun e PD është e barabartë. “Kushtet që...