Skema e organizatës kriminale të trafikut të drogës, lidhjet dhe ndarja e parave

Rama u dha pushtet Tahirit dhe Kodhelit në këmbim të krijimit të të gjitha lehtësive për krijimin e infrastrukturës shtetërore në shërbim të organizatën...

Banda e Shkodrës, kush janë të paprekshmit nga policia?

Pas denoncimit të bujshëm të bandës së Elbasanit dhe lidhjet e faktuara të kësaj bande me pushtetin, ish-Kryeministri Berisha ka denoncuar dje një tjetër...

SHBA flet për rrëzimin e Qeverisë “Rama”

Ambasadori amerikan, Lu ka paralajmëruar një rrëzim të qeverisë Rama nga rinia në rast se ai nuk do t'i përgjigjet kërkesave të tyre. Thirrja...

Berisha tregon arsyen se përse u ekstradua vrasësi i Azemit: Një kriminel më shumë...

Ish-kryeministri Sali Berisha i ftuar në "360 Gradë" në Ora News, komentoi për herë të parë ekstradimin e Izet Haxhisë nga Turqia, ish-truproja e...

CNN: Shqipëria e zhytur në korrupsion

Rrjeti televiziv amerikan më i madhi në botë deklaron se Shqipëria është një vend i zhytur thellë në korrupsion. Në një analizë të publikuar...

Skandal, Rama fut drogën në listën e barnave të rimbursueshme 2017

Albana VOKSHI Pacientët lihen pa kurat e nevojshme për pazaret e miqve të Kryeministrit. Kryeministri Rama urdhëroi sot Ministren e Shendetësisë të dale në një deklaratë...

Dosja “K”, 31 pinjollët e krimeve të diktaturës

Po fshihen krimet e mëdha për të spostuar vëmendjen tek peshqit e vegjël të diktaturës. “RD” do të bëjë transparencë të plotë për këto...

Berisha deklaron: Kjo mazhorancë largohet para Dhjetorit

Ish-Kryeministri Berisha paralajmëroi se mazhorancën nuk e zë dhjetori, ndërsa deklaroi se krimi i organizuar ka marrë përmasa akoma më të mëdha se në...

Mbesa e dëshmorit të 2 Prillit-Ruçit: Je njolla më e zezë e këtij Parlamenti

Fjalën e parë në Parlament, Izmira Ulqinaku, deputete e Shkodrës nuk e nisi me përshëndetjen e kryetarit të parlamentit. Duke u prezantuar si mbesa...

Vilma Nushi i shet aksionet dhëndrrit për të fshehur gjurmët

Të gjitha konçesionet e shëndetësisë në katër vitet e qeverisjes Rama kanë përfunduar me bekimin e tij në duart e një njeriu të vetëm,...