Basha: Korrupsioni i qeverisë po na varfëron çdo ditë, 229 milionë euro kanë shkuar...

Kryetari i opozitës Lulzim Basha ka denoncuar me video, korrupsionin e tejskajshëm të qeverisë “Rama”dhe shpenzimet marramendëse për luks përballë varfërisë. Në videon e...

Skandal/ Rama do prishë konsullatën në New York për të ndërtuar kullën “Kristaq Rama”

Ish-Kryeministri Berisha ka bërë një deklaratë të fortë sonte në “Opinion” duke deklaruar se Rama do të prishë Konsullatën shqiptare në Neë York për...

Deklarata e fortë: Argati i Beogradit në Prishtinë po punon për shpërbërjen e Kosovës

Ish-Kryeministri Berisha deklaroi se argati i Beogradit në Prishtinë (nënkuptim i qartë për Thaçin) po punon për zbatimin e planit të ndarjes së Kosovës...

Hetimet e partnerëve, kokaina e Xibrakës dhe e Maminasit me të njëjtin garant, Olsi...

Në takimin e jashtëzakonshëm të opozitës parlamentare në Durrës, kryetari i opozitës Lulzim Basha i ka dërguar disa paralajmërime, kryeministrit dhe qeverisë, se duke...

Basha: Asnjë negociatë me Ramën e bandën e tij për Vettingun, luftë me çdo...

Kreu i opozitës, Lulzim Basha deklaroi nga Durrësi lidhur me nismën e opozitës për Vetingun në politikë se "Fatmir Xhafaj, Taulant Balla, Jurgis Çyrbja...

Basha: Azemi na bën të reflektojmë, krimi dhe qeverisja janë bërë një

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka mbajtur një fjalë në nderim të figurës së Azem Hajdarit, sot në ditën e përkujtimit të tij,...

Nesër, dita e Azemit

20 vjet më parë, krimi ngriti krye ndaj udhëheqësit të lëvizjes studentore dhe më pas popullore për rrëzimin e diktaturës, Azem Hadari. Ai u...

Basha-Ramës: Mbaroi koha që të dredhësh bishtin

Kreu i PD, Lulzim Basha i është përgjigjur kryeministrit Edi Rama, i cili ka theksuar dy herë radhazi se është i gatshëm t’i nënshtrohet...

Basha: Shteti ka rënë, dorëzohet në Kuvend ligji i Vettingut për të çliruar qeverinë...

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka folur sërish me emra, ndërsa ka sulmuar maxhorancën për lidhjet e saj me krimin. Në një bashkëbisedim...

Basha: Dekriminalizim i plotë përmes Vettingut të politikanëve të lidhur me krimin

Në takimin e opozitës së bashkuar në qytetin e Elbasanit, kreu i PD-së, Lulzim Basha ka shpallur 4 objektivat e fushatës për çlirimin e...