Sekretari për Çështjet Ligjore në PD flet për vendimin e opozitës për zgjedhjet lokale

Sekretari për Çështjet Ligjore në Partinë Demokratike, Çlirim Gjata, ka qenë i prerë kur ka thënë se opozita nuk ka ndërmend të dërgojë komisionierë...

Kartela kriminale e Drejtorit të Doganës së Tiranës, Berisha denoncon!

Ish-Kryeministri Berisha ka denoncuar në rrjet, Drejtorin e Doganës së Tiranës, Drilon Bushati, i cili nuk ka deklaruar në formularin e dekriminalizimit edhe një...

Shehaj: Gjiknuri duhej të ishte në burg, Rama e shpërbleu me drejtimin e “reformës...

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Agron Shehaj kareaguar pas emërimit nga Rama të Damian Gjiknurit, sekretar për Çështje Zgjedhore në PS. Përmes një postimi në rrjetet...

Denoncimi/ Arta Marku po kontrollon me urdhër të Edi Ramës dosjen “339” dhe “184”

Sekretari për Çështjet Ligjore në Partinë Demokratike, Çlirim Gjata akuzoi Prokuroren e Përkohshme, Arta Marku se është kthyer në personin e që po kontrollon...

Shkrimtari dhe publicisti i njohur Gomez në mediat italiane: Shqipëria, narkoshtet!

Ish Kryeministri Berisha ka shpërndarë në faqen e tij në facebok një video ku dëgjohet qartë deklarata e shkrimtarit dhe publicistit të njohur Petro...

Basha: Gati për protestën tjetër, nuk ndalemi deri…

Opozita po përgatitet për protestën e rradhës. Do të jetë një protestë tjetër e fortë dhe mbarëpopullore. Vendimi është marrë pas mbledhjes së kolegjit...

Kryekëshilltari i CDU: Duhen zgjedhje të lira dhe pa blerje votash, Basha, gati për...

Martin Henze kryekëshilltari i CDU për ekonominë, rrëfen në një intervistë të detajuar për Shijak Televizion. Protesta, çfarë pa ndryshe në këtë reagim qytetar,...

Meta shuplakë Ramës: Klasa politike mos të fshihet pas asnjë ndërkombëtari!

Presidenti Ilir Meta thotë se, kriza politike në vend është thelluar, ndërsa u ka bërë apel palëve që të mos fshihen pas ndërkombëtarëve. Duke folur...

Skandali me vjedhjen e re të Veliajt, 5.7 milionë euro për 600 metra rehabilitim...

Bashkia Tiranë do të shpezojë rreth 5,7 milionë euro për të rehabilituar Bulevardin Zogu I, 600 metra i gjatë, nga Sheshi Skeënderbej deri në...

Padia e Shkëlzen Berishës në SHBA, dëshmia e Diverolit dhe loja politike e Lawson

Siç mund të jeni në dijeni, ne vitin 2017 unë ngrita padi në Shtetet e Bashkuara te Amerikës kundër Efraim Diverolit dhe dy punonjësve...