Basha dënon vrasjen e Ivanoviç

Kreu i PD, Basha ka dënuar dje vrasjen e politikanit serb Oliver Ivanoviç duke e cilësuar atë si një akt kriminal që meriton hetim...

Shënoni çdo padrejtësi dhe emrin e çdo zuzari të pushtetit

Kryetari i opozitës paralajmëroi sërish abuzuesit që po ushtrojnë dhunë ndaj biznesit të vogël se do të përgjigjen, po afron dita kur do të...

SHBA përshëndet arrestimin e kapos të krimit të organizuar

Shtetet e Bashkuara përshëndetën dje arrestimin e shefit të krimit të organizuar, Emiljano Shullazi. Ambasadori amerikan tha se, përgëzon këto hapa pozitivë dhe pret...

Zbulohet transferta 225 mijë dollarë, Bojaxhi në koncesionin e Rilindjes

Nga Habjon HASANI Gjergj Bojaxhi, një biznesmen i fuqishëm me ambicie politike dhe nën hetim nga Prokuroria për pastrim parash, rezulton i lidhur me një...

Përkeqësohet administrimi në bashkitë e reja, pagat zënë 60% të shpenzimeve

Kur qeveria jetëzoi reformën e re territoriale, pati si qëllim kryesor rritjen e miradministrimit në shpenzimet e pushtetit lokal. Përqendrimi në 62 njësi i...

Skema e buxhetit në funksion të pastrimit të parave të drogës

Kryetari i Partisë Demokratike theksoi se Rama po përdor buxhetin 2018 për të pastruar miliardat e drogës. Lulzim Basha: Këto janë javët e krimit dhe të...

OSBE/ODIHR: Si u manipuluan zgjedhjet, 10 mijë lekë për votë

Misioni i vëzhgimit të zgjedhjeve të OSBE/ODIHR renditi një numër të lartë parregullsish dhe shkeljesh të standardeve zgjedhore gjatë zgjedhjeve të së dielës, me...

“Po fole ti, do të flas edhe unë”, si Rama tenton të shantazhojë ambasadorin...

Ambasadori amerikan Lu ka reagur për “çështjen Xhafa” ndryshe nga sa e kishte parashikuar kreu i qeverisë. Dy ditë më parë Rama e përktheu...

Denoncimi i Filip Morris: Kontrabanda e duhanit arrin në 50 milionë euro

Kontrabanda e duhanit mbetet një shqetësim serioz në Shqipëri. Rreth 50 milionë euro humbje vlerësohet të ketë buxheti i shtetit pikërisht nga ky fenomen,...

80 % e mbetjeve shqiptare s’riciklohen, Rama kërkon të sjellë edhe plehrat e Europës

Male të mëdha me mbetje, me plehra, që ndosin zonën dhe e bëjnë të pamundur jetën aty afër, gjenden kudo në Shqipëri. Këto male...