Balili shëmbëlltyra e Edi Ramës, i ndante paratë me Rilindjen!

Deputeti demokrat dhe ish-ministri i Brendshëm Flamur Noka tha se Klement Balili, ose fenomeni Balili është një fenomen i qeverisë së sotme. I ftuar...

“O Gjush, më mirë të të hanë qentë e uritur të Bashkisë se sa...

Ish-Kryeministri Sali Berisha ka sulmuar ashpër kryetarin e Bashkisë së Durrësit, Vangjush Dako. Përmes një postimi në Facebook Berisha thekson se, Dako u shpall...

Vrasja nga maskat, Basha ngushëllon familjen Buci: Dështim i shtetit, pasiguria ka marrë përmasa...

Kryetari i PD, Lulzim Basha ditën e sotme shkoi për vizitë në familjen e tregtarit të vrarë nga maskat në Kamëz. Pas vizitës, kreu i...

Pse Rama trembet nga Vetingu i pastrimit të politikës nga krimi?!

Gjatë një interviste për Ora News, deputeti Oerd Bylylbashi thotë se nisma për ndryshime kushtetuese është një potencim i dekriminalizimit, në mënyrë që nga...

Këshilltari Topallaj fiton gjyqin, 6 deputetë të Veliajt të paligjshëm

Gjykata ka vendosur se 6 anëtarët e Këshillit Bashkiak janë të paligjshëm. Gjykata vendosi kështu pas shqyrtimit të padisë së bërë nga Fabian Topollaj,...

Qeveria, si kartel droge!

Jorida TABAKU Kjo audio është ajo çfarë qeveria Rama ka përfaqësuar që në shtatorin 2013. Një grup të organizuar me pushtet që kanë menduar vetëm...

Deutche Welle: Nuk ka çelje negociatash për Shqipërinë, Merkel shumë pak kohë për Ramën

Deutche Welle ka shfryrë të gjithë pompozitetin me të cilin Rama dhe Cakaj shitën takimin me kancelaren Merkel duke e raportuar si një takim...

Këshilli Bashkiak i Kukësit kundër koncesionit të Rrugës së Kombit

Këshilli Bashkiak i Bashkisë Kukës është shprehur me anë të një deklarate për shtyp lidhur me koncesionin e Rrugës së Kombit. Këshilli i Bashkisë...

Dash Shehi shpërthen ndaj Ramës: Këtu u merren lekët gjithë fukarenjve dhe u jepen...

Deputeti Dashamir Shehi i ftuar në "Arena" në Ora News, tha se Shqipëria kaloi nga komunizmi në një sistem të egër kapitalist. Shehi: Në qoftë...

Berisha-Ramës: Edhe në vrimën e miut të futesh nuk do të shpëtosh

Ish-Kryeministri Berisha ka paralajmëruar Ramën se ai do të ketë fatin e një diktatori. “Edhe në vrimën e miut të futet nuk do të...