Mesazhi i fortë i Bashës për Brukselin: Teza se autokratët e Ballkanit sigurojnë stabilitet...

“Ata që flasin në emër të Europë të mos na gënjejnë më, por ta thonë qartë: Europa nuk do të na pranojë kurrë sa...

Prokurorët rrahin në zyrë kamikazen e Ramës, Donika Prela

Pas nisjes së hetimeve disiplinore ndaj prokurorëve dhe transferimit të tre prej tyre nga kryeprokurorja Arta Marku për shkak të refuzimit për të punuar...

Basha: Parlamenti në varësi të krimit, ligje për pastrimin e parave

Kryetari i PD, Lulzim Basha ka denoncuar në konferencën ballkanike që zhvillohet sot në Tiranë, kapjen e qeverisë nga krimi, të prokurorisë e deri...

SHBA shigjeton Ramën: Trafiku i drogës i lidhur me korrupsionin, kërkojmë dënim të trafikantëve

-Zonja Millard, është kënaqësi t’ju kem në këtë intervistë. Kjo është vizita juaj e parë në Shqipëri. Cilat janë çështjet më problematike që Departamenti...

Basha: Rama-Marku po mbyllin dosjen Tahiri dhe lirojnë Shullazin, drejtësia ka mbaruar

Kryetari i PD, Lulzim Basha ka reaguar pas vendimit të kryeprokurores Arta Marku për të hapur hetim disiplinor ndaj 10 prokurorëve, të cilët refuzuan...

Debatet e Prokurorëve me kamikazen e Ramës tek Krimet e Rënda që kërkon lirimin...

Çështja “Shullazi” ka futur në një kolaps Prokurorinë e Krimeve të Rënda dhe shkak janë bërë veprimet e ndërmarra së fundmi nga drejtuesja, Donika...

Çlirim i Parlamentit nga krimi përmes mobilizimit popullor

Kryetari i opozitës, Lulzim Basha ka njoftuar dy nisma të rëndësishme që opozita është e vendosur t’i realizojë pa tjetër: Vetingun e politikanëve me...

Basha: Vendi në kolaps, dhjetra të zhdukur, s’ka më prokurorë të hetojnë bandat

Kryetari i opozitës, Lulzim Basha tha nga Vlora sot se, situata e rëndë kriminale në vend nuk merr shprehje më shumë sesa këtu dhe...

Basha: Terrorizëm shtetëror në ligjin për shembjen e Teatrit

Kreu i opozitës, Lulzim Basha ka zhvolluar një takim me përfaqësues të arstistëve ku është diskutuar cçështja e Teatrit Kombëtar pas zhvillimeve të fundit...

Basha i dorëzon zyrtares së lartë të Departamentit të Shtetit “Dosjen e zezë” të...

Kryetari i PD, Lulzim Basha priti sot në një takim Krye Zv. Ndihmës Sekretaren e Shtetit, Znj. Elisabeth Millard, të cilën e njohu me...