BE jep alarmin për krimin e organizuar dhe korrupsionin në të gjitha nivelet në...

Bashkimi Europian më i rreptë se kurrë ndaj Tiranës zyrtare dhe Ramës për krimin e organizuar dhe korrupsionin e shtrirë në të gjitha nivelet...

Hetimi në Itali: Tare tek mafia e basteve online, si vijnë paratë në Shqipëri...

Një rrjet mafioz që kontrollonte bastet online në Itali, është goditur këtë të mërkurë nga autoritetet anti-mafia në vendin fqinj. 68 persona janë arrestuar...

PD: Tre përgjimet me miqtë trafikantë që blejnë vota për PS-në janë vetëm fillimi...

Partia Demokratike i është drejtuar sërish sot Prokurorisë së Krimeve të Rënda pse ende nuk e ka marrë në pyetje kryebashkiakun e Durrësit, Vangjush...

SHBA reagon pas dënimit të Shullazit dhe shtron pyetjen: Kush e ka rradhën? Tahiri...

Pas dy vitesh dhe rreth 50 seancash ditën e djeshme Gjykata e Krimeve të Rënda dha vendimin për Emiljano Shullazin dhe grupin e tij. Pas...

Basha: Eshtrat e çdo patrioti që diktatura i la të dergjen jashtë Atdheut të...

Kreu i opozitës Lulzim Basha shprehu nderimin por dhe kënaqësinë që eshtrat e Mid’hat Frashërit, këtij burri të madh, patrioti të rrallë, dhe shkëncëtari...

Nuk ka kryeministër në botë që i thotë popullit; “vrituni ju që të marr...

Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani ka deklaruar se, kushdo që voton për Rilindjen e meriton etiketimin “shpellar”. Ai ka sulmuar ashpër Kryeministrin Rama duke thënë...

Klyshi i Ramës në Bashki ofendon protestuesit nga bodrumi: Janë shpellarë

Këlyshi i Ramës në Bashki, Erion Veliaj pasi nuk ka guxuar të flasë me protestuesit është shfaqur para kamerave vetëm 40 minuta pasi protestuesit...

“Niçja” kërcënon Ramën e Dakon: Më lironi nga burgu ose do të flas

Kreu i bandës së drogës, Astrit Avdylaj ka bërë sot një deklaratë publike të fortë nga salla e gjyqit duke thirrur “Rroftë Dako, rroftë...

Protesta, Veliaj në panik mbyllet si mi brenda Bashkisë, siguron dyert me zinxhira

Protestuesit kanë detyruar kreun e Bashkisë që të mbyllet si mi brenda zyrës së tij. Ai ka siguruar dyert e Bashkisë me zinxhira në...

Mafia e ilaçeve, zbulohet skema e përfitimit të miliona eurove nga njeriu i Ballës

Besar LIKMETA Në fund të korrikut 2014, duke folur në një konferencë përpara mjekëve të shërbimit parësor në Tiranë, ish-ministri i Shëndetësisë, Ilir Beqaj denoncoi...