Vendimi i fortë i PD për zgjedhjet

PD ka marrë një ng vendimet më të forta për krizën politike dhe zgjedhjet e 30 Qershorit. Partia Demokratike ka vendosur sot që edhe...

Fronti Opozitar, qeveria e tranzicionit në prag, detyra e re e Kryemadhit nga LSI

Kryesia e LSI vendosi të mandatojë Kryetaren Monika Kryemadhi Endri Braimllarin që të finalizojnë marrëveshjen e bashkëpunimit me PD-në dhe të gjitha partitë e...

Kompanitë celulare dyfishojnë bashkarisht tarifat për 70% të popullsisë, vjedhje në bashkëpunim me qeverinë

Kompanitë celulare në marrëveshje me njëra-tjetrën kanë vendosur që të dyfishojnë tarifat e ofertave për qytetarët duke mos pasur asnjë pengesë nga institucionet. Jo...

Përkeqësimi i lirisë së medias, PD: Rama ka vënë nën kontroll shumicën e mediave...

Sulmet ndaj medias si nga qeveria, ashtu edhe nga krimi i organizuar arritën në një nivel të paprecedentë në vitin 2018. Reporterët pa...

Lleshin e nxorën për zverku dhe hyri Ushtria në aeroport!

Ish-deputeti i LSI, Petrit Vasili ka reaguar ndaj deklarimeve të Ministrit të Brendshëm, Sandër Lleshi për grabitjen e Rinasit. Vasili shkruan në një postim në...

Ish-ministri: Reformën në Drejtësi e bënë si deshën dhe tani bëjnë ç’të duan

Ish-Ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani shkruan në një postim në Facebook se, nëse ka vërtetë “meritë” që i duhet njohur Rilindjes është reformimi i...

Berisha denoncon: Vjedhje shtetërore masive e naftës në Armo!

Ish-Kryeministri Berisha ka denoncuar përmes “qytetarit dixhital” një skandal të rëndë, atë të grabitjes masive që po I bëhet naftës në Armo. “Punëtoret pa...

Ku ka si Tirona, zbulohet foto e Taulantit kur kulloste dhitë në Çermenikë

Zbulohet një nga fotot reale të Taulantit nga Çermenika, sot Sekretar i Përgjithshëm i PS dhe Kryetar i grupit parlamentar, pra numri dy i...

PD padit në prokurori Veliajn për dhunën e policëve banditë ndaj banorëve të Bregun...

Partia Demokratike ka dorëzuar në Prokurori kallëzimim penal për Policinë e Shtetit dhe Policinë Bashkiake. Lajmi është bërë i ditur nga ish-deputetja, Jorida Tabaku. Në...

Vendi gëlon nga tritolet, vrasjet mafioze, grabitjet e armatosura, droga e rrëmbimet, Rama ndëshkon...

Partia Demokratike, në një deklaratë për shtyp përmes ish-deputetit Ervin Salianji ka dënuar rëndë qeverisjen e Edi Ramës dhe kabinetit të tii të kapur...