Vjedhja rekord: 500 milionë euro në xhepat e Olsi Ramës nga 1940 pika lojrash...

Mund të konsiderohet si vjedhja rekord kjo e Olsi Ramës përmes evazionit të 1940 pikave të lojrave të fatit të pa licenusra. 500 milionë...

Paloka në shtëpinë e poetit Havzi Nela: S’do të lejojmë pjellat e monstrave të...

Nënkryetari i PD, Paloka ka bërë thirrje nga shtëpia e poetit Havzi Nela, I cili u ekzekutua 30 vjte më parë me varje në...

Shehu ka një pyetje për Majkon në lidhje me deklaratën e Gjuriçit për diktatorin...

Deputeti demokrat Tritan Shehu i është përgjgijur ministrit të Diasporës Pandeli Majko. Pas reagimit së Majkos ku shprehej se Tritan Shehu u tregua i...

Manipulimet e Thaçit me Luginën e Preshevës

Deklaratat e presidentit Hashim Thaçi për bashkim të Luginës së Preshevës me Kosovën, si dhe paralajmërimet e tij për organizim të referendumit për këtë...

Veliaj i jep koncesionin miliona euro të shkollave ndërtuesit Sula, që i ndërtoi vilën

Qytetarëqt e Tiranës do të paguajnë dyfish taksën e arsimit për shkak të një afere të pastër korruptive të Veilajt. Skema është e tillë...

Berisha denoncon: Vjedhje klamoroze me rrugët, 1 km rrugë kushton sot 11 herë më...

Ish-kryeministri Sali Berisha përmes një statusi në ‘Facebook’ ka reaguar për investimet e qeverisë ‘Rama’ për ndërtimin e rrugëve. Berisha tha se qeveria në...

Mungojnë 75 milionë USD nga paratë e taksapaguesve, shkurtohen fondet për të përndjekurit, të...

Kryeministri Rama ka firmosur Aktin Normativ si arnimin e radhës për ekonominë e lënguar të vendit që është futur në një rrugë të vështirë...

Janë çmendur, Gramoz Ruçi tender 300 milionë lekë për 3 makina!

Agjencia e Prokurimit Publik ka njoftuar se Kuvendi i Shqipërisë ka shpallur tenderin për blerjen e 3 makinave me vlerë 295 milion lekë të...

Në Prishtinë po luhet plani i Beogradit, Berisha: Ja si duan ta ndajnë Kosovën

Ermal Panduri: Domethënë ka pasur përpjekje që qështja e Kosovës të zgjidhej mes Shqipërisë dhe Serbisë? Z. Sali Berisha: Te jashtëzakonshme, dhe qeveria, unë, qeveria...

Lojën e kujt po luan Thaçi? Phillips: SHBA kundër ndarjes së Kosovës.

Deutsche Welle: Presidenti i Serbisë Aleksandar Vuciç, është duke kërkuar të diskutohen këmbime territoresh midis Kosovës dhe Serbisë, kurse presidenti i Kosovës Hashim Thaçi...