Si Erdogan ka mundur SuperNATO-n në Turqi

Deep State otoman dhe turk nga ‘800 deri më sot. Penetrimi franko – gjerman. 1947: Shtetet e Bashkuara pagëzojnë Kontrgerilla-n, Gladio-n turke. Duke mundur...

Aspak izolacionist, Trump përballet me Kinën, Rusinë e Iranin, Gjermania i hapet gazit amerikan

Thonin se kishin kuptuar Donald Trump megjithëse duke mos e kuptuar fushatën e tij dhe as nuhatur shanset e tij konkrete për fitore. Një...

Aktori i njohur italian: Shembja e Teatrit Kombëtar, akt barbar!

Regjisori dhe aktori i njohur italian Michele Placido në një intervistë për Fax News foli për çështjen e Teatrit Kombëtar, duke e cilësuar shembjen...

Lexim i dyfishtë

Kur lexojmë një tekst në ndonjë pajisje dixhitale, truri jonë nuk arrin ta kapë kompleksitetin, të provojë simpati apo të perceptojë bukuri. Duhet një...

“E donin të gjithë”, vritet me armë në rrethana misterioze modelja e njohur (Detajet)

Vritet me armë modelja amerikane Kelsey Quayle. 28-vjeçarja u qëllua më armë zjarri në rrethana ende të paqarta ndërkohë, që po drejtonte makinën e saj...

OKB jep alarmin për të ardhmen e planetit

Një grup pune i Kombeve të Bashkuara publikoi një raport që paralajmëron rreth rrezikut të madh që i kanoset planetit në të ardhmen, nëse...

Rreziku nga ndotja e hapësirës me mbeturina

Shkencëtarët e hapësirës thonë se satelitët dhe objekte të tjera të hapësirës që flururojnë rreth Tokës, përfshirë Stacionin Ndërkombëtar të Hapësirës, ndodhen në një...

Zbulohet bakteri që asgjëson plastikën

Shkencëtarët kanë zbuluar një enzimë natyrale që asgjëson plastikën, një ndër materialet më ndotës të planetit pasi nuk shpërbëhet lehtë. Enzima prodhohet nga një...

Shkencëtarët zbulojnë vendin më të ftohtë në Tokë me temperaturë -97 gradë celsius

Shkencëtarët kanë zbuluar vendin më të ftohtë në Tokë. Temperaturat ekstreme të ulëta prej minus 97 gradë celsius, janë regjistruar në një pllakë të...

Misioni Indian i Hapësirës zbulon ujë të ngrirë në sipërfaqen e Hënës

Shkencëtarët kanë gjetur dëshmi përfundimtare që konfirmojnë praninë e ujit të ngrirë në sipërfaqen e Hënës, transmeton BBC. Depozitat e akullit u gjetën në polet...