Djemtë e Harvard “bëjnë” Rusinë dhe disa aksione të Soros

  Janine R. Wedel Pas 7 vitesh “reformë” ekonomike të financuara nga miliarda dollarë në ndihma amerikane dhe të tjera perëndimore, huashë të financuara dhe borxhesh...

Protesta për Teatrin/ Regjisori: Qeveria po e përdor Veliajn për të blerë artistët

Gjatë një fjalimi në protestën që po zhvillohet kundër shembjes së Teatrit, regjisori Alert Çeloaliaj ka zbuluar se çfarë ka biseduar me kryebashkiakun Erion...

Bujar Kapexhiu: Qëllimi i tyre është të marrin tokën e Teatrit dhe ta shfrytëzojnë

Regjisori dhe aktori i njohur, Bujar Kapexhiu ka dalë hapur kundër shembjes së Teatrit Kombëtar. Në një intrevsitë të ditë së stome në emisionin...

Revolta e aktores: Rama ia kishte vënë syrin që kur ishte kryetar bashkie

Aktorja Anila Bisha, e revoltuar tha se, aktorët janë pro rikonstruksionit të Teatrit, por në asnjë mënyrë nuk mund të prishet. Ajo tha se...

Protesta për mbrojtjen e Teatrit, regjizori: Duhet rezistenca e të gjithëve pasi fitorja do...

Artistët janë mbledhur sërish gjatë ditës së sotme, duke vijuar protestën e tyre kundër prishjes së Teatrit Kombëtar. Kësaj proteste nuk i janë bashkuar...

Derhemi: Veliaj merr ekspertë për të folur për Teatrit ata që mbrojnë vendin e...

Aktori Arben Derhemi, i ftuar në emisionin Ditë e Re në Ora News, ka folur për veprimin e Veliajt i cili mblodhi arkitektët dhe...

Rama dhe Veliaj duan kullat në vend të Teatrit për pastrimin e parave

Aktorët kanë protestuar sërish sot në ambientet e Teatrit Kombëtar. Protestës së tyre ju bashkëngjitën sot edhe këshilltarët bashkiakë të PD-së dhe LSI-së. Në emër...

Shpërthen aktivistja ndaj Ramës dhe Velisë: Me arrogancën e tyre na kanë çarë…

Gjatë protestës së sotme të artistëve kundër shembjes së Teatrit Kombëtar, një prej aktivisteve të shoqërisë, ka shpërthyer ndaj kryebashkiakut Veliaj dhe kryeministrit Rama,...

Protesta/ Mirush Kabashi: Po imponohen ligjet e dikaturës, Veliaj u mundua të na bindë...

Aktorët edhe pasditen e sotme kanë dalë sërish në protestë kundër prishjes së Tetatri Kombëtar. Fjalën si fillim e ka marrë aktori i mirënjohur, Mirush...

Protesta për Teatrin/ Budina: Nëse qeveria nuk tërhiqet, do gjejmë zgjidhje dhe më të...

Artistët kanë vazhduar edhe sot me protestën e tyre në mbrojtje të Teatrit Kombëtar pasi qeveria këmbëngul për shembjen e tij. Ata jaën mbledhur sërish...