Shqipëria, sot është kthyer në djepin e preferuar të kriminelëve për të pastruar paratë

Jorida TABAKU Indeksi i Baselit vendos alarmin për pastrimin e parave në Shqipëri! Ndërsa qeveria dhe mazhoranca akuzojnë në kor opozitën se e ka fajin për...

Banka Botërore del hapur kundër Ramës: Po përdor pa kriter koncesionet

Banka Botërore ka prezantuar sot Raportin Ekonomik për Ballkanin Perëndimor. Në qëndrimet për Shqipërinë Banka vuri në dukje rreziqet që lidhen me kontratat...

Dyfish më shumë biznese të mbyllura këtë shtator, bie konsumi

Që prej vitit 2003, Blerta Lila ushtronte profesionin e saj si parukiere. Vera e këtij viti do të ishte e fundit për biznesin e...

AKEP pranon: Kompanitë celulare rritën çmimet, Vodafonë të mos ofrojë paketa të paarsyeshme

Autoriteti i Komunikimeve Elektronike dhe Postare (AKEP) ka përfunduar analizën e tregut të telefonisë celulare, ku ka konstatuar se pas daljes së Plus nga...

Gjermania kërkon punëtorë? Po, por si do të pranohen?

Friedel Taube Kabineti qeveritar gjerman piketoi ligjin e ri të imigracionit për fuqinë punëtore. Por ka disa çështje që duhen sqaruar – si duhet të...

Eurobondi, Rama-Ahmetaj marrin borxhin më të lartë pa bërë asnjë punë publike!

Nga Jorida Tabaku Deklarata e Ahmetaj dje vinte nga tregu i zarzavateve ndërsa fliste për borxhin e shqiptarëve. Por mbase vinte prej aty sepse nuk...

500 milionë euro nga eurobondi, Tabaku-Ramës: Po merr para për të shlyer borxhet e...

Deputetja e PD, Jorida Tabaku i është përgjigjur kryeministrit Edi Rama, pak pasi ky i fundit shprehu entuziasmin për marrjen e 500 milionë eurove...

Investigimi: 93 përqind e ilaçeve në farmacinë e QSUT të skaduara, 447 milionë lekë...

Të dhënat e siguruara nga BIRN tregojnë se rreth 93 për qind e medikamenteve që gjenden në farmacinë qendrore të QSUT-së janë të skaduara-dëm...

Kriza e thellë ekonomike/ Kreu i shoqatës: 13 mijë biznese u mbyllën në 7...

Rreth 6 muaj pas futjes në skemën e TVSH-së të subjekteve me xhiro vjetore mbi 2 milionë lekë, Shoqata e Biznesit të Vogël ka...

Tjetër vjedhje spektakolare, 18.7 milionë euro për 6 kilometra rrugë!

Tre tenderët shumëmilionësh për ndërtimin e segmentit rrugor Kardhiq – Delvinë përfunduan me konkurrencë të ulët dhe me oferta fituese fare pranë fondit limit,...