Shqiptarë bëhuni gati! Do paguani 186 miliardë lekë taksa shtesë për koncesionet e Ramës

Kontratat koncesionare të rrugëve do t’i kushtojnë taksapaguesve në tre vitet e ardhshme plot 186 miliardë lekë ose 18.6 miliardë (lekë të reja). Kjo...

Shifra e tmerrshme, 807 miliardë lekë do paguani për koncesionet e Ramës me oligarkët

Shifra është e tmerrshme. Ahmetaj e ka pranuar dhe është përpjekur të manipulojë dëmin e pallogaritshëm që do të paguajnë shqiptarët. Ka përmendur koston...

Edi i jep kompanisë që lëvron paratë për Lindën 19 milionë euro për 1...

Një tjetër rekord i zi në ndërtimin e rrugëve dhe vjedhjen e hapur që i bëhet parave të taksapaguesve shqiptarë. Bëhet fjalë për një...

Shqiptarët e paguajnë karburantin më shtrenjtë se çdo vend tjetër në Europë

Shqiptarëve u duhen mesatarisht 10.3% të të ardhurave ditore për të blerë një litër benzinë, duke e renditur në këtë mënyrë në shtetin europian...

Shqiptarët me pensionet më të ulëta në Rajon

Partia Demokratike e ka konsideruar buxhetin e vitit 2019 si buxhetin më antisocial. Grida Duma, Sekretarja për Marrëdhëniet me Publikun në PD, tha se...

Bashkia i jep 3.2 milionë euro të tjera “Fushës” së Ramës

Bashkia Tiranë do t’i japë 3,2 milionë euro kompanisë Fusha shpk për ndërtimin e impiantit të përpunimit të ujit të pijshëm në liqenin e...

Tabaku: Buxheti i ri, 105 milionë euro për koncesionet, rriten taksat dhe pasurohen një...

Deputetja e PD dhe Nënkryetarja e Komisionit Parlamentar të Ekonomisë, Jorida Tabaku ka reaguar ashpër për projekt-buxhetin e shtetit të cilin qeveria do ta...

Ish-ministri socialist i Financave paralajmëron greminën: Do kalojmë situatë të vështirë ekonomike e sociale...

Nga Arben Malaj Ish-ministër i Financave Vendi ka hyrë në rrugën e rritjeve ekonomike më të larta, papunësia ka trend rënës, deficiti dhe borxhi publik është...

Përgatituni për greminën financiare në 2019, borxhi 80%, ekspertët japin alarmin

Gjatë rishikimit rutinë të marrëveshjes me Shqipërinë në fillim të këtij viti, Fondi Monetar Ndërkombëtar, njoftoi në një raport zyrtar se detyrimet e prapambetura...

Eksperti gjerman: Situata ekonomike në Shqipëri është katastrofale, ja si duhet të zhvilloni ekonominë

Eksperti gjerman, Doktor Martin Henze ka dhënë ditën e sotme këshilla se si Shqipëria duhet të zhvillojë ekonominë e saj që të jetë sa...