Drejt ikjes edhe banka “Societe General”, a do ta blejë dhe këtë bankë Linda...

Vjen lajmi se banka franceze Societe Generale e (SG) po tërheq biznesin e saj nga Evropa Qendrore dhe Lindore, kanë njoftuar sot mediat bullgare. Societe...

Të fundit në botë për cilësinë e hekurudhës

Shqipëria u rendit e fundit në botë në Indeksin e Konkurrueshmërisë Globale për cilësinë e hekurudhave, sipas Forumit Ekonomik Global. Ndër vendet që kanë...

Rritet me 20% çmimi i gazit për familjarët

Gazi i lëngshëm për ngrohje po shitet mesatarisht 20% më shtrenjtë në këto ditë të para të vitit, si rezultat i taksave të reja...

Kur ishte në opozitë e sulmoi, por sot në qeveri, Rama shtyn me 10...

Përmes një vendimi të beftë dhe pa shumë zhurmë, qeveria shqiptare ka zgjatur me 10 vjet afatin e një prej koncesioneve më të përfolura...

Flluska e rritjes ekonomike në Shqipëri, jemi të fundit në rajon

Shqipëria, në vitin 2016, rezultoi me ritmet më të larta të rritjes ekonomike në rajon dhe investimet ndër më të lartat të huaja, sipas...

Brokerat financiarë, ndërmjetësit që të gjejnë sigurimin më të mirë

Intervistë me Nada Vokshi, drejtore e departamentit të Brokerimit në Credins Bank Sa herë na është dashur të sigurojmë një pronë apo shëndetin, kemi...

Skandali tjetër miliona euro i Ramës me oligarkun e tij, Jaka

Kur kompaninë MILKY e kishte Sami Gjergji, Qeveria ia gjobiti dhe ia mbylli fabrikat e qumshtit Primalat dhe më pas Samiu e humbet gjyqin...

Rënia e euros, nga pastrimi i parave të drogës

Bizneset janë vendosur në pozita të vështira për shkak se euro është zhvlerësuar për muaj me radhë. Deputetja e PD, Jorida Tabaku thotë se,...

Shtohet edhe një taksë e re, nuk ngopen

Një individi që ka marrë gjatë vitit 2017 dy paga përkatësisht 80 mijë lekë dhe 90 mijë lekë në muaj, sipas përllogaritjes së re...

Ekspertët: Nuk e kuptojmë çfarë po ndodh

Euro ka shënuar një rënie të fortë ditore sot në tregun e brendshëm të këmbimit valutor. Sipas kursit zyrtar të këmbimit, një euro u...