Çmimi i naftës në Shqipëri, më i larti në botë, ja renditja sipas shteteve

Shqipëria renditet e pesta më e shtrenjtë në botë përsa i përket çmimit të karburanteve në krahasim me të ardhurat për frymë, pas Moldavisë,...

Hekurudha shqiptare në kolaps, bllokohet transporti si dhe pagesat për punonjësit

Prej tre javësh, drejtori i Hekurudhës shqiptare ka dhënë dorëheqjen e po prej kaq kohe Hekurudha shqiptare është bllokuar tërësisht. Kompania e karburanteve, e...

Anomalitë e tregut të sigurimeve në Shqipëri

Tregu shqiptar i sigurimeve vijon të ketë një raport të dëmeve me primet jashtë intervaleve të përcaktuara nga autoritetet mbikëqyrëse. Sipas të dhënave nga...

Kompania Gulf që lulëzoi bashkë me Ramën shpall falimentin, çfarë fshihet pas këtij veprimi?

Bashkë me ardhjen në pushtet të Ramës u shfaq edhe një kompani që pushtoi me shpejtësi pikat e karburanteve në çdo cep të vendit....

Miniera me 4 ton rezerva ari në Shqipëri

Nëntoka shqiptare është e pasur me minerale, sidomos bakër në të cilin ka edhe një sasi ari. Sasia e arit është më e përqendruar...

Bie sërish çmimi i euros dhe i dollarit

Monedha vendase ka shënuar një tjetër forcim ditën e djeshme, ndaj të dyja monedha, si euros ashtu dhe dollarit, teksa efektet sezonale po japin...

Si plasi peshku pas përmbytjes nga hapja e portave të rezervuarve

Kur ka kaluar një javë nga përmbytja e autostradës Tiranë-Durrës, bizneset janë ende duke bërë bilancet e dëmeve të ujit që për pak minuta...

Nga 1 prilli taksa e banesës përmes faturës së energjisë elektrike

Duke filluar nga 1 prilli i këtij viti, të gjithë ne do të paguajmë taksën për banesën tonë jo në bazë të sipërfaqes, siç...

A do të blejë Linda edhe Tirana Bank, ‘SeeNews’ të dhëna të reja

Banka Kombëtare e Greqisë (NBG) tha se ka rënë dakord të shesë degën e saj në Shqipëri në Bankën Amerikane të Investimeve (ABI), një...

Ekspertët parashikojnë rënie të euros dhe dollarit

Monedha vendase, leku, do të vazhdojë të forcohet kundrejt valutave kryesore, euros dhe dollarit amerikan. Sipas Zëvendësdrejtorit të Departamentit të Thesarit në “Credins Bank”,...