Tabaku: Buxheti i ri, 105 milionë euro për koncesionet, rriten taksat dhe pasurohen një...

Deputetja e PD dhe Nënkryetarja e Komisionit Parlamentar të Ekonomisë, Jorida Tabaku ka reaguar ashpër për projekt-buxhetin e shtetit të cilin qeveria do ta...

Ish-ministri socialist i Financave paralajmëron greminën: Do kalojmë situatë të vështirë ekonomike e sociale...

Nga Arben Malaj Ish-ministër i Financave Vendi ka hyrë në rrugën e rritjeve ekonomike më të larta, papunësia ka trend rënës, deficiti dhe borxhi publik është...

Përgatituni për greminën financiare në 2019, borxhi 80%, ekspertët japin alarmin

Gjatë rishikimit rutinë të marrëveshjes me Shqipërinë në fillim të këtij viti, Fondi Monetar Ndërkombëtar, njoftoi në një raport zyrtar se detyrimet e prapambetura...

Eksperti gjerman: Situata ekonomike në Shqipëri është katastrofale, ja si duhet të zhvilloni ekonominë

Eksperti gjerman, Doktor Martin Henze ka dhënë ditën e sotme këshilla se si Shqipëria duhet të zhvillojë ekonominë e saj që të jetë sa...

Çmenduria/Thumanë-Rrogozhinë, 1 miliardë euro për 64 km, si Rama i shtoi 330 milionë euro

44 kilometrat e rrugës së re Kashar-Rrogozhinë nga 330 milionë euro që ishte planifikuar kosto në relacionin e buxhetit të vitit 2018 u rrit...

Monopoli i ri kroat i Ramës me faturat, 100 milionë euro gjoba për bizneset

Dy deputetët e PD, Jorida Tabaku dhe Endri Hasa kanë denoncuar sot një aferë të re korruptive të qeverisë: një tender prej 15 milionë...

Raporti i KLSH: Reforma e re territoriale ka dështuar, s’ka autonomi

Kontrolli i Lartë i Shtetit ka përmbyllur një tjetër auditim performance dhe këtë herë në fokus ka qenë një nga reformat më të lakuara...

Shifrat zyrtare janë tronditëse, 3.7 miliardë euro fatura e vjedhjeve të shqiptarëve nga Rama...

Eshtë një shifër jashtë çdo logjike të një veni normal. Shqiptarët janë vjedhur dhe vazhdojnë të vidhen gjatë këtyre 5 viteve si asnjë komb...

Qeveria, dhjetëra milionë euro për kasat fiskale, por ato nuk funksionojnë

Në fund të muajit korrik strukturat e Kontrollit Tatimor vërshuan drejt plazheve dhe zonave turistike të vendit dhe pasi morën në sitë mijëra biznese,...

Vendi drejt falimentimit, 8081 biznese mbyllin aktivitetin në 7 muaj, 40% e tyre në...

Ermal Mezini prej vitit 2012 kishte një servis celularësh në lagjen e Komunës së Parisit. Korriku 2018 do të ishte muaji i fundit për...