Tabaku zbulon mashtrimin e Ramës: 0 lekë për universitetet, të anulojë koncesionin e inceneratorëve

Deklarata e sotme e Ministres së Energjisë dhe Infrastrukturës, Belinda Balluku, e cila me urdhër të kryeministrit Rama tha se qeveria ka vendosur anulimin...

Qytetarët akuzojnë Bashkim Finon, korrupsioni me licensat e furgonëve

Dy qytetarë kanë denoncuar në Televizionin Fax News, padrejtësinë që iu është bërë duke iu pezulluar licencën e transportit në linjën Dropull-Gjirokastër dhe anasjelltas. Baftjar...

Pas presioneve, Rama tërhiqet nga koncesioni 365 milionë euro, gënjen për studentët

Pas presioneve të mëdha publike dhe pasi opozita e përfshiu koncesionin 365 milioonë euro për 20 kilometrat e rrugës Thumanë-Kashar, rama është detyruar që...

Shehaj: Pse mashtron Veliaj? Investimet në konviktet e Qytetit Studenti nga qeveria gjermane

Deputeti i PD, Agron Shehaj me tone të ashpra ka kritikuar ashpër kryebashkiakun, Erion Veliaj. Përmes një postimi në “Facebook”, Shehaj shkruan se Veliaj...

Nga “Abi Bank” te “Reiffeisen”, ja komisionet e kripura të bankave

Karta e debitit është një kartë e cila që të ekzistojë ka si kusht të domosdoshëm hapjen e një llogarie bankare. Gjithashtu, për të...

Punësimet partiake i kushtojne 140 milion euro Buxhetit!

Jorida Tabaku Ligji i parë që u amendua nga kryeministri Rama ishte pikërisht ai i Nepunesit Civil, të cilin kur ishte në opozitë e tërhoqi...

3 milion euro nga tarifat e studentëve për të rrahur studentët!…

Nga Boldnews.al Dy kompanitë e sigurisë private të zyrtarit të lartë të Partisë Socialiste, Safet Gjici, të cilat kanë marrë përsipër “detyrën e rëndësishme” për...

Skandali i ri me tenderin e Unazës së Madhe, Rama nuk ndalet së vjedhuri

Autoriteti Rrugor Shqiptar ka rihapur në 13 dhjetor garën për të njëjtin segment të unazës së madhe. Por rihapja e garës, pasohet me të...

Koncesioni i ri i vjedhjes nga Rama, 20 fishohet taksa për makinat me gaz

Një pjesë e mirë e qytetarëve shqiptarë përdorin makina me benzinë-gaz, pasi janë ekonomike. Por duket se kjo nuk i ka pëlqyer qeverisë e...

Berisha: Rama dhe hajnat e tij e çuan borxhin publik në 83 %

Borxhi publik u rrit nga 62.6 % që ishte në vitin 2013 në 83 % në dhjetor të vitit 2018. Kështu ka deklaruar ish-Kryeministri Sali...