Eksperti: “Tenderi për Unazën vjedhje e hapur, ja përse u nda në tre lote”

Eksperti i Ekonomisë Pano Soko, i ftuar në emisionin “Të Paekspozuarit”, e ka komentuar si vjedhje e madhe skandalin e denoncuar mbrëmjen e sotme,...

Kryekontrollori i SHBA-ve, Dodaro takohet me Kryetarin e KLSH, Leskaj

Sot më 6 dhjetor 2018, Kryetari i Kontrollit të Lartë të Shtetit, z.Bujar Leskaj takoi në Washington D.C. në zyrën e tij Kontrollorin e...

Si Rama ndryshoi ligjin për koncesionet për të vjedhur 1 miliardë euro

Ina ZHUPA Manorva e Ramës me ndryshimin e VKM për koncensicionet (PPP) për të favorizuar oligarkët kliente me oferta te pakërkuara. Qeveria Rama me VKM nr....

Zyrtare, Ministria: Në 8 muaj ndërtuam 3.1 km autostradë dhe 3.6 km rrugë

Ministria e Infrastrukturës raportoi se periudhës janar-gusht ndërtoi 6 kilometra rrugë me fonde të brendshme nga të cilat 3,1 kilometra ishin të kategorisë A,...

Veliaj, 220 mijë euro tendera në ditë, gara kush vjedh më shumë shqiptarët

Në më pak se tre vjet, që nga ardhja në pushtet e Erion Veliajt, Bashkia Tiranë ka tenderuar rreth 242 milionë euro para publike...

Rama, miliarda lekë paradhënie për inceneratorët e plehrave!

Qeveria disbursoi nga paratë publike 17% të fondeve për ndërtimin e tre impianteve të mbetjeve në Tiranë, Fier dhe Elbasan. Sipas të dhënave nga Ministria...

Eurostat: Shqipëria në tre vendet me çmimet më të larta të energjisë elektrike

Eurostat ka publikuar sot të dhënat mbi çmimet e energjisë elektrike për kËh për familjet gjatë gjashtë mujorit të parë të 2018-s. Në rajonin...

Studimi: Pagat duhet të jenë të paktën 500 USD që të përballohet jetesa e...

migracioni është një fenomen në rritje për vendet e varfra dhe në ato në zhvillim, por në Shqipëri ka marrë përmasa të mëdha, teksa...

Vilma e koncesionit të check-up, femra më e pasur, milionat e eurove që paguajmë...

Cilat janë femrat më të mëdha sipërmarrëse në Shqipëri, sipas qarkullimit vjetor. Në renditjen e 2017-s ndryshon vendi i parë pas tre vjetësh. Cilat...

Shqiptarë bëhuni gati! Do paguani 186 miliardë lekë taksa shtesë për koncesionet e Ramës

Kontratat koncesionare të rrugëve do t’i kushtojnë taksapaguesve në tre vitet e ardhshme plot 186 miliardë lekë ose 18.6 miliardë (lekë të reja). Kjo...