Një vështrim nga brenda Sektit “Rama”, qeveri me perversë e të droguar

Nga Prof.Dr. Kastriot Islami Në vijim… Qeverisja e Sektit Rama ka qënë antipopullore, sepse është konceptuar dhe realizuar si qeverisje sunduese e një kupole të ngushtë...

Këta kanë alergji familjare ndaj fjalës së lirë!

Sali Berisha Këta kanë alergji familjare ndaj fjalës së lirë! Status i dt 25 dhjetor 2015. Nje kujtese! Te dashur miq, Edi, Linda dhe Aneta ne sulm...

Rraca e ndyrë e mohuesve…

Adriatik R.DOSTI E shikoni kete koke-shinukun e kaptine pa formen ne foton e meposhteme? ....E pra ky me bind mua 120 perqind se disa njerez te...

Një psiko-delirant pa bythë/Ishe i sinqertë kur rrihje për vdekje dhe nxirrje lakuriq rrugëve…

Nga Briken Fejzullai Ti nuk ke shpifur kurrë, mor plak! Ti ishe i sinqertë; kur nën petkun e piktorit ngjyrosje pa sens mure, me të kuqe...

Refuzoj me përbuzje pushtetin ordiner të Edi Ramës!

Erl KODRA Unë e di se çfarë ndodh kur veglat e devotëshme shprehin besnikërinë e tyre; ngjarje të tmerrshme dhe gjak i pafajshëm derdhet pa...

Qeveria e Mark Frokut në epokën e Mark Zuckerberg

Ilir BABARAMO Me një zgërdhitje kodoshi në fytyrë, duke zgjatur kokën kërcënueshëm e duke zgurdulluar sytë për pesë vjet ekran më ekran, Edi Rama i...

Rama si kopje zhgarravine e diktatorit

Edi PALOKA Diktatori dhe Rama si kopje zhgarravine e tij. Me nostalgjiket e diktatorit qe vazhdojne dhe e nderojne ne kete dite shpesh kam qeshur me...

Policia e Shtetit nuk e meriton tradhëtinë që po përjeton sot

Nga Bujar Nishani Policia e Shtetit nuk e meriton tradhëtinë që përjeton sot. Sot, si kurrë më parë forca e shtetit ndërtuar tek uniforma e...

Piazzë lartët…

Nga Ylli Manjani Propaganda, propagandistës dhe viktimat e propagandës qeveritare përpiqen të ngulin në opinion teorinë se ata që merren me Babalen janë piazzë e...

Skandalet e Ramës dhe hallet e drogës së Kryeministrit!

Nga Basir Çollaku Rama te vazhdoje me cigarishtet Antishpifje ne nuk do ndalojme lajmet, per implikimet ne trafiqe e dallavere te Rames Xhafes Balles Tahiri Çyrbjes Ruçit Babales Xhisieles Rrahmanit Biriit te Rrahmanit.. Bushit.. Roshit.. E plot te...