Betonizimi nuk ndalet, Rama miraton kulla të reja nga 25 kate

Nga Vincent Van Gerven Oei Në heshtje të plotë dhe mungesë transparence, pa asnjë dokument të botuar në faqen e vet zyrtare (e pa rifreskuar...

Berisha: Rama futi armë në Parlament nëpërmjet Bushatit, përshkallëzim dramatik

Ish-Kryeministri Berisha u shpreh se, Rama futi armë në Parlament nëpërmjet ministrit të tij Bushati. Berisha ka kërkuar nga ministri për Europën dhe Punët...

Edi Rama rrezikohet nga një sëmundje e rëndë

Nga Lavdrim Lita Kryeministri Edi Rama rrezikohet nga një sëmundje e rëndë. Është e njëjta sëmundje që prek regjizorët, aktorët dhe spikërat e lajmeve: rrezatimi...

E ardhmja e afërt e Shqipërisë dhe shqiptarëve

Arben XHIALLI Ata që flasin, nuk po kuptojnë asgjë, ata që kuptojnë, po heshtin! Pse?! Ngjarje të mëdha dhe me rëndësi historike për të ardhmen po...

Situata politike më e rëndë që nga koha e diktaturës

Bujar NISHANI Akti i fundit i dhunimit të Kushtetutës së Shqipërisë përbën aktin më të rëndë të dhunës shtetërore mbi sistemin shoqëror dhe zyrtarizimit të...

Embargo amerikane ndaj Tiranës zyrtare

Kreshnik ÇOLLAKU Zoti bekoftë Amerikën... Sot ka filluar vizita e Ndihmëssekretarit të Shtetit Mitchell në Ballkan. Vizita është e para dhe e nivelit më të lartë, deri...

Një sqarim i shkurtër për “Mother Anetën”

Bledi KASMI Arsyeja se përse Rama vendosi të hedhë pikërisht në këtë moment kartën ruse ka të bëjë me tre zhvillime të rëndësishme në planin...

Pse Rama nuk ja “dorëzon” Tahirin drejtësisë!

Belind KELLIÇI Sot përkrahësi i zjarrtë i drejtësisë së pavarur Edi Rama, ka rastin e parë dhe të fundit të tregojë se sa e do...

Reforma në Drejtësi dhe fshehja e së vërtetës

Nga Pirro Guremani Altoparlantët e Reformës në Drejtësi së bashku me kompromisin që u arrit, po përballen me një fenomen të gjetjes së artificave për...

Poeti Agim Doçi: Nuk trembet populli i Kukësit dhe Gjakovës

Poeti, Agim Doçi i është përgjigjur kryeministrit Edi Rama, pas fjalorit fyes të tij ndaj shqiptarëve që jetojnë në veri. Doçi tha dje se fjalori...