Paralajmërimi i vrasjeve të opozitës dhe vrasja e Azemit

Alfons GRISHAJ Gjithë këto vite kam dëgjuar gjëra të bukura për Azemin, por dhe gjëra që vijnë prej hamendjeve dhe dashakeqësisë… Azemin, e njoha prej miqve...

Qeveria që nuk e meritojmë

Florian PAPADHIMITRI Largimi nga puna është një nga format me të liga dhe më poshtëruese të hakmarrjes. Motivimi për t’u hakmarrë në këtë mënyrë gjendet...

Mos e përjashtoni Ramën

Bledi KASMI Mos e përjashtoni Ramën nga Parlamenti. Ai duhet aty në Parlament dhe madje duhet dëgjuar me kujdes. Imagjino sikur të mos ishte në...

Qeveria ka vdekur, rroftë vetmbrojtja

Grabitja e dhunshme në qendër të Tiranës është një shenjë e sigurtë se krimi ka marrë pushtetin në këtë vend. Pak rëndësi ka nëse...

Ra Ramushi e u pamë!

Frrok ÇUPI Nuk e di çfarë ka bërë Ramush Haradinaj në luftë, as mundem, as dua të di. Lufta ishte luftë dhe në luftë nuk...

Ku janë garantët ndërkombëtarë të zgjedhjeve të blera?

Asllan BUSHATI Para disa ditësh kam postuar në faqen time të FB, një shkrim të zotit Preç Zogaj (shkrimtar, poet, politikan, publicist, analist etj., i...

Kush ka frikë nga drejtësia e pavarur …Opozita apo Rama?

Edi PALOKA I shpifur dhe i neveritshëm Ramballa u shfaq sot duke u përdredhur përpara gazetarëve në përpjekje për të mbuluar një të vërtetë që...

Protesta duhet ta largojë Ramën për të mos e lejuar të vetëlargohet si hileqar…

Nga Kastriot Islami Rama s’do të jetë më kryeministër, kjo është një ngjarje e sigurtë. Në një nga ditët deri më 10 prill 2017, kjo...

Vlahutin bën qokën e rradhës ndaj Kryegjatësisë

Nga Ergys MËRTIRI Si e papunë me shërbim që është në Shqipëri, Romana Vlahutin na ka argëtuar këtë fundjavë me inagurimin e një vepre arti...

Pafajësia e Lulzim Bashës për Dibrën dhe kurthi elektoral i kanabisit

Artur ZHEJI Sigurisht "Çështja Dibra" dhe humbja e PD, nuk mbaron vetëm me një festë të socialistëve dhe as me shampanjë të shtrenjtë të kupolës...