Njeriu që paguhet nga tre grupe kriminale në studio televizive

Sali BERISHA Te dashur miq, ministri me akuzen me te rende keto 27 vite pluralizem, Saimir Tahiri ka qene keto muaj dhe shqiptari me i...

Si gënjen Edi Rama për ekspertizën

Nga Erl Kodra Sot deklarove se i keni bërë ekspertizën shkencore materialit zanor të përgjimit që Partia Demokratike ka publikuar për vëllain e ministrit të...

Qeni i tërbuar që kafshoi Ramën

Petrit VASILI Shendetesia dhe qeni i terbuar qe kafshoi kryeministrin dhe te tjeret... Shendetesia falas ishte dhe mbetet damka e turpit te kryeministrit,damkë qe nuk do...

Plani shumëplanësh i Ramës për ta kthyer në një pronë të mafias

Erl KODRA Kryeministri Edi Rama që në krye të herës ka patur një plan shumëplanësh; të pushtojë Shqipërinë, duke e kthyer atë përfundimisht në një...

E ardhmja e afërt e Shqipërisë dhe shqiptarëve

Arben XHIALLI Ata që flasin, nuk po kuptojnë asgjë, ata që kuptojnë, po heshtin! Pse?! Ngjarje të mëdha dhe me rëndësi historike për të ardhmen po...

A ka nisur negocimi për një zgjidhje të re politike në 2018?

Enton DOÇI Ka qenë një vizitë urgjente dhe e paritur ajo e Komisionerit Hahn në Shqipëri. Hahn foli para publikut për lirinë e mediave. Ai...

Berisha-Ramës: Mashtrove për të mbuluar fytyrën e xhelatit të diktaturës

Sali BERISHA Të dashur miq, në seancën e djeshme plenare kushtuar nderimit të 16 deputetëve dhe intelektualëve të kombit, të ekzekutuar nga Enver Hoxha, më...

Fatziu fallsifikator dhe kriminel faqezi!

Nga Sali Berisha Te dashur miq, sipas procesverbalve origjinale te parlamentit, Fatzi Xhafa, ne kohen kur ishte kryetar i komisionit te ligjeve fallsifikoi ne menyre...

Ja të gjitha mashtrimet e Ramës nga 2013 e deri sot

"Është e pamoralshme të mbrosh gënjeshtrat, sepse ju pëlqeni narrativën e tregimit" Ben Shapiro*) Erl KODRA Edi Rama është një gënjeshtar i madh. Për të argumentuar këtë...

Betonizimi nuk ndalet, Rama miraton kulla të reja nga 25 kate

Nga Vincent Van Gerven Oei Në heshtje të plotë dhe mungesë transparence, pa asnjë dokument të botuar në faqen e vet zyrtare (e pa rifreskuar...