Fitili i revoltës është ndezur

Bledi KASMI Sot ishte dita e një betejë të madhe të popullit kundër regjimit. Sot u shpall bashkimi më i madh popullor në historinë e...

Kur pushteti i shërben shoqërisë me pallë në dorë!

Mos u çudisni me policin në Malësi të Madhe që i doli me pallë në dorë të miturës 15 vjeçe përsa kohë fytyra e...

Përmbysje!

Bledi KASMI Kudo revoltë. Mesazhi i një populli që po ringrihet me besimin për të bërë një ndryshim me protestën e 16 Shkurtit është përmbysja....

Replika e Kasmit me Çupin për “RD”: Frrok, edhe Flori je ti, mos e...

Bledi KASMI Një sqarim të shkurtër për Frrokun, Kryeredaktorin e parë të RD që vërtet mund të jemi edhe miq duke mos qenë dakort dhe...

I keni harruar këto foto?

Bledi KASMI Janë të ashtuquajturat komitete të shpëtimit publik të rebelemit të Marsit ’97, që digjnin “RD”. Asgjë nuk ka ndryshuar nga soji i tyre sot...

Ermal Mamaqi, si sapun i zhulit të fytyrave të korrupsionit!

Nga Ergys MERTIRI Për të disatin vit rradhazi, Ermal Mamaqi hap dyert e emisionit të tij, duke ia kushtuar hapësirën televizive të festave Edi Ramës...

Përballja e fortë dhe shpërthyese, me pasoja të paimagjinueshme është e pashmangshme

Kastriot ISLAMI Situata në vend është alarmante se të varfërit po shtohen dhe gjëndja e tyre po përkeqësohet… klasave e të mesme po zhduket… të rinjtë kanë pa...

Kryqet në shtëpitë e kryeqytetasve

“Monitor” Protesta e një pjese të banorëve të Tiranës për pronat që do t’ju prishen, se aty do të kalojë Unaza e Re e kryeqytetit,...

Loja me bllofin e Ramës në Kosovë dhe Ramushi

Bledi KASMI Në Kosovë luajti kartën e fundit të tij për të shpëtuar pushtetin. I gjendur në vështirësi brenda vendit nga kriza politike dhe revoltat...

Tahiri drejt burgut apo Rama, apo të dy?

Bledi KASMI Rama u hodh në kundërsulm ndaj të gjithë atyre që kërkon thellim të hetimeve ndaj Tahirit vetëm pak ditë më parë kur ish-ministri...