Për ata që duan të krijojnë kultin e diskursit të Edi Ramës!

Prof. As. Dr. Enver Bytyçi Në debate televizive ose në komente, analiza dhe opinione takojmë thuajse çdo ditë nga ata "mendjendritur", të cilët përpiqen të...

Qeneral Sandër Lleshaj dhe Shyhreti i tij

Erl KODRA Shumë zona në veri të Shqipërisë, shkronjat xh, gj dhe ç i shqiptojnë si shkronja q. Titulli i këtij shkrimi është një ngatërresë...

Kryeministri po tenton që veprimet prej banditi t’i bëjë normë në Shqipëri

 Nga Enkelejda RICA Para disa ditësh dëgjuam në media kryeministrin duke u prononcuar rreth situatës së rendit publik dhe konkretisht vrasjet e fundit në qytetin...

13 Prilli, fundi i “djallëzuar” politik i Edi Ramës!

Nga Qamil Gjyrezi Protesta mbarëpopullore e P.D.-së dhe opozitës së bashkuar me thirrjen: “Nga Jugu në Veri, Rama Ik”, duhet t’i japi fund qeverisë autoritare...

Bllofi i kryeministrit dhe shtetrrethimi….

Orjola PAMPURI Një gjë është e paqarte nga kush po e ruan kryeministri aeroportin, pasi 10 milion euro në aeroport mund të grabiten vetem nga...

“Batuta” e radhës me kinezë e kryeministrit Rama dhe ministres Balluku!

Enver Bytyçi  Belinda Balluku është mbesa e Beqir Ballukut. Në gjurmët e gjyshit të saj edhe ajo mbërriti shkallët deri në kabinetin qeveritar. Ashtu siç...

Kush ia hoqi shenjën e keqe Theo Jacobs, pilula dhe dy standartet e ONM

Nga Sonila BEJTJA Do e nis këtë shkrim duke nenvizuar dashamiresinë që kam personalisht ndaj njerëzve me emrin THEO;, më japin një ndjesi te butëdhe...

Qeveria “kopjon” projektligjin e LSI, ja çfarë do ndodhë me koncesionet (PPP)

Petrit VASILI Qeveria shqiptare ka miratuar një vendim, i cili përcakton se kontratat e koncesioneve të partneritetit publik privat do të miratohet nga Kuvendi. Vendimi është...

Zoti bahçevan, përpiquni të bëni diçka që e kalon kufirin e një kulle…

Nga Elona CASLLI  Thjeshtësia nuk është vulgare Ju dëgjova pjesërisht dje në mbrëmje Z. Kryebashkiak. E nënvizoj faktin e dëgjimit të pjesshëm se nuk jam e...

Ka një kufi që u tejkalua dje në sy të gjithë botës!

Erl KODRA E vështirë të shkruash dhe të sistemosh mendimet në këtë situatë të pabesueshme. Ka diçka që tejkalon argumentat dhe thyen linjat e mendimit...