Narcisti i pellgut të letrave…

Luçiano BOÇI Narcisi i famshëm, i dashuruar me pamjen e vet në sipërfaqen e pellgut të ujit, sipas një varianti, qëndroi i palëvizur nga aty...

Pse po ikin shqiptarët në masë

Nga Veton SURROI  Në mesin e shqiptarëve, një në dy është gati të ikë jashtë vendit 1. Çdo javë prodhon së paku tri lajme, që bën...

Shqipëria ka nevojë për profesionistë dhe jo për piktorë e mashtrues

Endri HASA Që 2016 Edi Rama dhe Erjon Veliaj vazhdojne me prezantimet propagandistike per projektet per rinine dhe teknologjine tek piramida. Propaganda vazhdon e njejte...

Nuk më trishton djali i Sevos, por sociologu Tarifa!

Namir LAPARDHAJA Unë i padëgjuari në Tiranë nuk doja të bëja replikë me djalin e Sevos. Kur reagova fillimisht lidhur me sulmet ndaj Agron Tufës...

Dekreti që ndau atdhetarët nga horrat pa atdhe!

Nga Petrit Vasili Dekreti i Presidentit për shtyrjen e zgjedhjeve ishtë shumë i qartë në qëllimin dhe instrumentin kushtetues. Dekreti garantoi pluralizmin politik dhe ruajti unitetin...

Revolta e gazetarit: Populli të ndalë të Çmendurin

Kjo eshte Shqiperia e sotme me plot gojen Xhungel...ku jo ne Europe qe s'mund te shkoje e te hyje dot por druaj se edhe...

Asnjë nuk ja var më Edi Ramës!

Petrit Vasili Edi Rama po mbjell erën, por do të korrë furtunën!! Edi Rama me ca Lej Fenë te vegjel po lodhen shumë që të krijojnë...

“Vallja kuksiane” e Ramës

Kleves BITRO Kuksianët arritën edhe një herë atë që ndodhi kur dogjën kabinat e pagesës së taksave që padrejtësisht u ngarkonte mbi kurriz Edi Rama....

Zgjedhjet farsë në Akademinë e Shkencave duhen ndaluar! Akademikët të refuzojnë këto zgjedhje…

Myqerem TAFAJ Zgjedhjet farsë në Akademinë e Shkencave duhen ndaluar! Opinioni publik pret që Akademikët të denoncojnë dhe të refuzojnë këto zgjedhje. Ky eksperiment antidemokratik që...

22 Marsi i vitit 1992 dhe quantum leap-i shqiptar!

Nga Sali BERISHA  Te dashur miq, dje shqiptaret ne Shqiperi dhe kudo ne bote festuan 22 Marsin, diten e pare te lirise dhe demokracise ne...