7 ditë për të gjetur Klement Balilin dhe Ylli Kapon

Nga Telnis Skuqi Sinqerisht më janë dashur 7 (shtatë) ditë për të gjetur nga arkivi im personal lajmin që në 7 (shtatë) ditët e fundit...

Pornografia burokratike

“Besnikëria ndaj vetvetes dhe moralit është një zgjedhje fakultative që fisnikëron ose njollos individin, por besnikëria ndaj detyrës është gjest i emancipimit profesional, është...

Pse është trendi të kesh dy emra

Lutfi DERVISHI Pas botimit të formularëve të dekriminalizimit, është hapur një debat i madh për të paktën 10 deputetë se pse kanë përdorur dy emra?!...

Identetet e trukuara të mazhorancës

Dikur Edvin, tani Edi Rama. Dikur Ervin, tani Elvis Roshi. Dikur Gentian Lila dhe Gent Bushi, tani Artur Bardhi. Dikur Mondi Prenga, tani Armando...

Ke fat, por e ke të zi…

Albana VOKSHI Prej disa ditësh tashmë, mendjet e të gjithë shqiptarëve janë “mpirë” nga lajmet tronditëse që po vijnë njëri pas tjetrit. Dëgjuam që në Sarandë,...

Të tërbuar dhe çoroditur

Kryeministri Edi Rama dhe i brendshmi i tij, Saimir Tahiri, të inkriminuarit kryesorë në skandalin e përgjimeve, e trashën zullumin dje në Parlament. Ndërsa...

Paligjshmëria, si formë e qeverisjes

Alban ZENELI U bënë tre vjet që paligjshmëria është forma kryesore e qeverisjes, madje e vetmja formë që dini e aplikoni, do të thoja. Qytetarët...

Kush përgjon? Policia private e inkriminuar e Saimir Tahirit

Flamur NOKA Pasi flet për Reformën për Drejtësi dhe teori, nuk guxon të përmendë asnjë sekondë as Balilin, as Shullazin, as Frrokët, as Habilajt, as...

Afera me ARMO-n, Rama sekser për Beson e Taivanit

Sali BERISHA Dua të informoj qytetarët sa vijon: gjatë 23 viteve, Sali Berisha dhe asnjë pjesëtar i familjes së tij nuk ka përfituar as edhe...

Duhej të ishin në burg, të zgjedhurit e Ramës kërcënojnë deputetët me jetë

Edi PALOKA Nuk po dimë si t'i rendisim skandalet në këtë vend, ka një javë që kjo qeveri është përballë skandaleve nga më të ndryshmet...