Dibra! Kapitulli i fundit i votës së blerë

Ilir HILAJ U testua me sukses në Korçë, kulmoi me zgjedhjet e përgjithshme lokale dhe kapitulli i fundit i blerjes së votës u aplikua me...

Pse nuk gëzohet Edi Rama dhe PS?

Ferdinand VELIU Kandidati i ASHE rezulton fitues në Dibër. Një fitore kjo jashtë çdo logjike të të menduarit. Bandat e tenderave dhe trafikantëve të prostitucionit...

Llomotitja shtazarake e Sadriut

Edison YPI Llomotitja shtazarake e Sadriut i la të gjithë pa mend. Të mëdhenj e të vegjël, kothere e pasunarë, të sëmurë e të shëndetshëm. Kishim...

Sherefedin Shehu, projeksioni i dibranëve

Korab RUNJA Sot dibranët kanë shansin për ta çliruar veten, të ardhmen e tyre dhe të fëmijëve të tyre nga ai peng njëvjeçar, ngërçi e...

Të rinjve shqiptarë u mbyllën dyert e së ardhmes…

Mimoza Hajdarmata Një nënë e stërmunduar nga Tropoja më shkruante se prej muajsh ishte në hall dhe mendonte si do të siguronte jetën e vajzës...

S’ka buxhet për qytetarët, vetëm “plaçkë lufte” për pushtetarët

Albana Vokshi Kjo po që është Qeveri solidare!! Të gjithë ministrat ?janë vënë në radhë për të marrë në mbrojtje ministren e Arsimit. Këtë bëri...

Me maturantët? Ku është problemi?

Artan FUGA Ore, disa bëjnë sikur nuk kuptojnë, ose janë kokëtrashë, kokë-mpitë, ose bëjnë shejtan budallain. Se kokëderra janë që janë! Nuk është puna ore ti...

Arnimi Normativ

Jorida TABAKU Dua ta nis fjalën time me disa komente rreth asaj që po përjetojnë maturantët, që kanë ditë që jetojnë me ankthin, makthin e...

Bosët e krimit nuk preken, situata serioze

Donald LU Kur shërbeja në Kirgistan një dekadë më parë, një bos i krimit të organizuar ishte aq i guximshëm saqë ngriti një tendë përballë...

Kriza e transportit publik dhe ndërhyrja pa sens në Sheshin “Skënderbej”…

Besnik Aliaj Që ditën e parë të bllokimit të Sheshit “Skënderbej”, Tirana u përball me krizën e transportit publik, trafikun mbytës dhe bllokimin total, pa...