Terroristët e euros

Sali BERISHA Terroristët e armatosur, jo të ISSI-s, por të euros, pushtuan Aeroportin e Rinasit. Qeveria lan duart duke thënë "nuk kemi përgjegjësi!". Dy ditë më...

Çfarë rrezikon Rama nga dëshmia e të Penduarit

Bledi KASMI Bilal Shehu, një shofer limuzine në Nju Xhersi është vendosur në qendër të hetimeve të Prokurorisë amerikane për financimin me 80 mijë dollarë...

Të reja nga Bilalgate!

Sali BERISHA Rama bën divorcin e radhës! Edvin Kristaq Rama bëri një përpjekje të dëshpëruar nga larg, për të përgënjeshtruar me mashtrimin e radhës, diku...

Mos i kërkoni hajdutët tek Ura e Tapizës

Bledi KASMI Asnjë grabitës sado me imagjinatë dhe sado i sprovuar në ndërmarrje të tilla kriminale si ajo e djeshmja në Rinas nuk do të...

“Bilalgate”!

Sali BERISHA "Burri" apo "bashkëshorti" i Edi Ramës, taksisti Bilal Shehu rrezikon 13 vjet burg! Agjencia “Reuters” dhe rrjete televizive amerikane informojnë se në SHBA ka...

Detyrime të reja bizneset, ku shkuan 300 milionë eurot e FMN?

Edmond SPAHO Miratimi i marrëveshjes me Republikën Federale të Gjermanisë për financimin e linjës 110 Kw të unazës së jugut është një lajm i mirë....

1 miliard euro në vit, në xhepat e qeveritarëve

Gjergji PAPA Debati për Reformën në Drejtësi nuk mund të zbehë problemet e mëdha dhe të rënda që po kalon vendi. Ekonomia shqiptare është në...

Thikë pas shpine Drejtësisë

Bledi KASMI Gjykata e Apelit vendosi dje të lirojë nga arresti shtëpiak dy oficerët e policisë që janë kapur në flagrancë nga Prokuroria në skandalin...

Blushi në lojën e Ramës

Bledi KASMI Mund të konsiderohet si periferik në politikën e ditës propozimi i deputetes Hafizi për ndryshimin e Kushtetutës për zgjedhjen e Presidentit dhe referendumin...

Europa pas Brexit

Domenique MOISI Presidenti i SHBA-së Franklin D. Roosevelt dikur deklaroi se “e vetmja gjë që ne duhet të kemi frikë është vetë frika.” Referendumi “Brexit”...