Integrimi në BE, thjesht propagandë. Qeveria përdor vetëm 26% të fondeve të BE!

Jorida TABAKU Mazhoranca e quajtur “Aleanca për Shqipërinë Europiane” qëllim të saj kishte integrimin e vendit në Bashkimin Europian. E për këtë bëri sakrifica të...

Koha e Edi Ramës ka mbaruar

Lulzim BASHA Do të mbahet mend se në Dibër Rama mbajti fjalimin më të shkurtër të jetës së tij. Dhe kjo për një fakt të...

“Tradhëtari” Rashica dhe loja serbe e Tiranës

Bledi KASMI   Dikush e shpalli Rashicën tradhëtar sepse vendosi të luajë për Kosovën dhe jo për Shqipërinë. Një definicion që hidhet lehtësisht në treg për...

Pushimet e Tonit dhe halli i klientit

Bledi KASMI Toni Bler ka mbërritur dy ditë më parë në vilën kryeministrore të Dhërmiut për të kaluar disa ditë pushimesh bashkë me kreun e...

Traumat e puçit në Turqi

Abbas Djavadi I kam përcjellë pandërprerë zhvillimet në Turqi prej 15 korrikut, ditën kur përpjekja për grusht shteti e ka tronditur këtë vend për rreth 20...

Reforma në Drejtësi dhe fshehja e së vërtetës

Nga Pirro Guremani Altoparlantët e Reformës në Drejtësi së bashku me kompromisin që u arrit, po përballen me një fenomen të gjetjes së artificave për...

Refleksion mbi kritikën kundër Sali Berishës

Enver Bytyçi Çdo ditë ballafaqohemi me portale, shkrime e komente të shumta, në të cilat lideri demokrat, Sali Berisha, krahasohet me Esat Pashë Toptanin dhe...

A po paralajmërohet hapja e burgjeve?

Bledi KASMI Ngjarjet e djeshme në burgje janë një paralajmërim jo i mirë për atë që mund të ndodhë nesër. Brenda një dite ndodhën dy...

Rilindja e “reformatorëve” të pareformuar

Kolonel Dritan Demiraj Rilindja e “reformatorëve” të pareformuar, u hidhërua pa masë nga miratimi konsensual i Reformës në Drejtësi, pasi ishte përgatitur për mosmiratim dhe...

Bashkia e madhe nuk mund të drejtohet nga njerëz të vegjël

Namir Lapardhaja Lexova reagimin e kryetarit të Bashkisë Berat lidhur me mbledhjen e djeshme të Këshillit Bashkiak dhe mashtrimin e tij të radhës se në...