67

Edison YPI 67 titujt që dha Presidenti i Republikës për 67 martirët e Lushnjës meritonin 67 mijë lëvdata, nderime, ceremonira. Por 67 klysha kurvi që...

Presidenti: Po rikthehen simbolet e diktaturës

Presidenti i Republikës, Bujar Nishani tha dje se simbolet e diktaturës po rikthehen në Shqipëri dhe se dënimi i krimeve të komunizmit mbetet një...

BE: Fëmijët në plantacionet e drogës

Nga Ilir Sinanaj Në muajin nëntor Shqipëria do të marrë përgjigjen nëse do të hapë apo jo negociatat për anëtarësimin në Bashkimin Evropian. Shumë media dhe...

Show i radhës i Ramës në Tropojë

Mimoza HAJDARMATAJ Asnjë shpjegim për krizën, mjerimin, familjet e varfra- asnjë përgjigje për papunësinë, asnjë shpresë për t’iu kthyer normalitetit përveç premtimeve dhe mashtrimeve të...

Artistët e ndërgjegjes

Sokol Çunga Nuk jam bërë ndonjëherë pjesë e tribunave, sepse nuk më shkojnë tribunat, por u ngjita sot në këtë skenë bashkë me këta artistë,...

Një histori rrënqethëse për të birin e Kristaqit

Presidenti dekoroi dje me titull “Nderi i Kombit”  klerikun shenjtor të bektashinjve në Malësinë e Gjakovës, Dervish Luzha. Presidenti i është kthyer historisë për...

Vendi po rrethohet, përveçse me kanabis edhe me bolshevizëm

Nga Romeo Gurakuqi Mesazh shumë i rëndësishëm i Presidentit të Republikës, në ditët kur ekzekutivi shqiptar e ka rrethuar vendin, përveçse me kanabis, edhe me...

Kot lehin zagarët e rrugëve, dhëmbët e tyre nuk kafshojnë

Nga Reshat Kripa Ditët e fundit, si në një kor të dirigjuar nga hienat e zeza të sistemit të përmbysur, kanë mbushur faqet e mediave...

Të parafundit në rajon

Jorida TABAKU Jam e sigurtë që makineria e propagandës mezi e ka pritur lajmin e daljes së raportit të Doing Business. Jetojmë në kohën e...

Ne s’mund të bëhemi fasadë e mashtrimeve

Arben RISTANI Ligjet që po shqyrtojmë kanë të bëjnë me falimentin, kreditë e këqija, Shërbimin Përmbarimor Gjyqësor, jashtë kontekstit të kohës kur po shqyrtohen dhe...