Sulm terrorist në bulevardin e Tiranës?

Nga Artan FUGA Derisa të gjendet fajtori dhe shkaku i vërtetë, hipoteza duhet mbajtur. Mos mendojë njeri se jemi të imunizuar ne! Nëse informacionet e...

Qeveria mbulon varret e Durrësit dhe hap varret e Vlorës

Nga Frrok Çupi Ngjarja ndodhi në të njëjtën ditë: Në Durrës u zbuluan dy varre antike ose të paktën të periudhës së para Mesjetës. Por u...

Pse Rama nuk e mohon skandalin?

Zoti Rama ka reaguar dy herë në lidhje me akuzat e bëra nga mediat amerikane për skandalin e financimit të paligjshëm të fushatës elektorale...

Dekalogu i Ibrahim Rugovës

Sabri HAMITI 1.Ngrica “Sa herë merr ngricë kujtojmë emrin Tënd”, tha poeti. Ibrahim Rugova erdhi në dhjetor e shkoi në kallnor; nga bora në akull. Kaloi...

Basha kundër diktaturës

Artur Zheji Mediat qeveritare dhe specialistët e sharjeve të Opozitës, mbas “fitores” së Aleancës së ripërtëritur Rama-Meta, kanë marr hov dhe sulen për të dëmtuar...

Një urim për socialistët shqiptarë

Sali BERISHA Socialistët shqiptarë kremtojnë një muaj me vonesë 25-vjetorin e ditës së emrit, pra të ndryshimit të emrit të Partisë së Punës së Shqipërisë...

Harta e re e qeverisjes në Kosovë

Enver Bytyçi Në Kosovë po vijon debati për krijimin e qeverisë së re. Të drejtën e mandatit për qeverisje e ka partia ose koalicioni që...

Rama po përgatit Kokëdhimën ministër të Turizmit

Edi PALOKA Para pak ditësh, i fundmi i listës së “Rilindjes”, Koço Kokëdhima, iu bashkua listës nr. 2 të “Rilindjes” që tashmë është ose jashtë...

9 bandat që ka goditur Rama

Nga Luçiano BOÇI Dje Rama deklaroi që ka eleminuar 9 nga 40 bandat që operojnë në Shqipëri, të numëruara nga Ministri i Brendshëm. Kush nuk beson...

Ndryshimi mes Xhafës dhe Gani Dizdarit

Nga Basir ÇOLLAKU Gani Dizdarit, antar i Gjykatës Kushtetuese, i kërkohet llogari përse udhëtoi me djalin e motrës, nipin e tij, që rezulton të jetë...