Kriza e ujit apo kriza e turpit?

“Monitor” Në Europë, Tirana është kryeqyteti i vetëm i shqiptarëve që me ujë të pijshëm furnizohet rrallë dhe me ndërprerje. Edhe në Prishtinë nuk ka...

Armik më i madh se krimi!

Jozefina Topalli Tamam kur në Itali u hap lajmi se një tjetër skaf u kap në Itali me 1 ton drogë nga Shqipëria, Kryeministri i...

Shpresëvrarët dhe udhëtimi i vdekjes

Fatmirësisht, disa dhjetëra shqiptarë i shpëtuan tragjedisë në det, ku rrezikonin të mbyteshin në përpjekje për të kaluar me skafe nga Franca drejt Anglisë....

Dhuna ndaj fëmijëve, shembëlltyrë e dhunës së kudondodhur

Enver Bytyçi Me trishtim dhe të dëshpëruar deri në palcë shqiptarët ndoqën mbrëmë dhunën që pronarja dhe edukatorja e një kopshti privat ushtronte mbi një...

Nuk ka armëpushim

Nuk amnistohet Bledi KASMI Në dy daljet e tij të fundit para publikut Kryetari i opozitës, Basha ka deklaruar me ton të prerë politik largimin e...

Miliona eurot në Toyota, Lubonja: Kam frikë se pas tyre fshihet vetë shteti

Analisti Fatos Lubonja i ftuar në rubrikën “Opinion” në studion e lajmeve në News24 foli për misterin e milionave të kapura në Toyota Yaris....

Timonieri fluturak

Sokol GJONI Pasi ia arriti të merrte i vetëm “timonin” qeverisës, përmes mekanizmave kriminalë të shitblerjes së votës dhe të deformimit masiv të vullnetit të...

S’ka si Doktori

Eison YPI Duke zbritur shkallët të përshëndet hipokrizisht një llapaqen që ka qenë spiun. Te dyqani ku do blesh diçka të pret një shitës hileqar....

Hija e Griseldës përndjek Ramën

Për të mbrojtur pushtetin e tij nga kritikat e opozitës dhe qytetarëve të tij, kryeministri Edi Rama ka përqafuar tezën se kritikat ndaj tij...

Shkrirja e Gjykatës Kushtetuese dhe amendamentet e Ergysit

Rama dëshmoi dje një tërbim publik kur paralajmëroi marrjen e hakut për Koço Kokëdhimën. Për sivëllaun e tij që humbi mandatin e deputetit pse...