Pranimet në Universitete si tek “Tregu i gabit”!

Luçiano BOÇI Stina e pranimeve në Universitete ka filluar dhe “tregu i gabit”, në mungesë të tregut të dijes, është në ethe të plota. Vazhdon e...

Uri proteinike dhe kokainë, derisa të fillojë ‘Narcos’!

Nga Gent STRAZIMIRI Të parët në glob për konsum kokaine rezultojnë shqiptarët, të cilët janë po ashtu të parët mes pabuksave të globit...(!?) Janë të parët,...

Pse Hashim Thaçi dështoi në përballjen e tij me Sali Berishën?

Enver Bytyçi U bënë disa javë që presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, është vënë përballë opinionit publik shqiptar dhe i vetëm lufton me marrëzi për...

Thaçi i pashpresë në “rrethin e vdekjes”

Nga Kastriot ISLAMI Të gjithë pa përjashtim, përveç një pakice shumë të vogël, mendojnë se Thaçi, për shkak të një halli shumë të madh, ka...

Kur presidenti fsheh të vërtetën pse Kosova është rast sui generis?!

Nga Enver Bytyçi Në një postim në FB sot presidenti i Kosovës u përpoq rishtas të shërbejë ta pavërteta ose gjysmë të vërteta, me qëllim...

Thagmë Lasgush, thagmë. E more vesh?!

Sokrat TURTULLI Thagmë, Lasgush, thagmë. E more vesh? E more vesh se ç’të punuan mbrëmë pa të pyetur fare? Ta ngjitën emrin në disa hekura...

Shqipëria po zhbëhet!

Nga Bujar NISHANI INSTAT (Instituti i Statistikave) konfirmoj para pak ditësh alarmin e dhënë prej kohësh nga njerëzit e përgjegjshëm të këtij vendi. Shqipëria po zhbëhet! Deri...

Oligarku i pari, qytetari i fundit fare!

Nga Dritan KABA Sot ne mengjes drejtimi i autostrades Durres - Tirane ishte bllokuar, ne nje gjatesi prej 4 kilometrash. Sirenat e nje autoambulance binin...

Sjellësit e mynxyrës

Nga Aurel PLASARI Janë mbyllur 150 shkolla? Apo 133? Po ç’rëndësi ka saktësimi i numrit? Edhe sikur vetëm 10 shkolla të jenë mbyllur ky fakt...

Dvoran Vetingu!

Nga Sali BERISHA Rama rikthen metodat e vjetra te policise politike sekrete kunder te hetuarve! Te dashur miq, ne menyre te perseritur jam shprehur se kam...