Arroganca dhe agresiviteti i pashembullt i Ramës

Kastriot ISLAMI Ka filluar të shfaqet për publikun e gjerë që në një nga seancat e para të Kuvendit kur ka deklaruar: …S’keni parë gjë...

Trishtimi që më vjen nga Vlora… dhe Lungo(go)marja patriotike

Flutura AÇKA Kur të hënën e 10 nëntorit 1913, gjenerali holandez De Veer dhe zëvendësi i tij, koloneli Tomson, mbërritën në mbrëmje në portin e...

Fundi i qeverisë Rama

Enxhi NASUFI Në fakt ky ka qenë një nga titujt kryesorë të mediave këto ditët e fundit. Lind pyetja: a ka ardhur vërtetë fundi i...

Pse na duhet përballja!?

Frrok ÇUPI Këta nuk dinë ç'thonë. As çfarë bëjnë! Kanë ngritur rè të mëdha (Majakovski, poet i revolucionit socialist, këtë lloj reje e quante "ré...

Pa kacidhe

Edison YPI Nuk jam aq perfekt sa mbahem. Edhe kam gabuar. Kam dhënë kontribute për forcimin e regjimit të kurvit dhe kalitjen e diktaturës së...

Ngujohet Edvin Shullazi!

Sali BERISHA Rama kapet në flagrancë nga shoqëria civile në megavjedhjen me Arenën Kombëtare të Korrupsionit! Rama, në paranojë të thellë dhe i tmerruar nga...

Kur Berisha flet përpara shtetit

Blendi FEVZIU Për herë të dytë brenda javës, Sali Berisha ka qenë një hap përpara institucioneve të shtetit në informimin e publikut. Disa ditë më...

Frroku u arrestua në Holandë që më 6 mars

Enkelejd ALIBEAJ Lajmi i ndalimit të Arben Frrokut, i dënuar me burgim të përjetshëm për vrasjen e komisarit Lamaj, nxjerr zbuluar bashkëpunimin e dyfishtë të...

Pse jam kundër projektit për stadiumin e ri të Tiranës

Arben BIÇOKU - Prish një objekt Monument Kulture, dhe një Ansambël Monument Kulture. Ansambli i Sheshit “Nënë Tereza” është ansambli më i goditur i një...

Rama dhe krimi njohin vetëm gjuhën e forcës

Më së fundmi, pas një hezitimi treditor policia tha dje se një kriminel shqiptar tepër i rrezikshëm është arrestuar nga policia holandeze. Lajmin e...