Akuzat penale kundër Kryeministrit Edi Rama

Nga Erl Kodra Prokurori i Përgjithshëm, ose çdo prokuror i thjeshtë në Republikën e Shqipërisë, mund të proçedojë penalisht Kryeministrin Edi Rama. Në të vërtetë,...

Sajme, mos i çaj kryet, plako….; fundja, ti nuk ishe vetëm!

Namir Lapardhaja Nuk ishe vetëm Sajme, sepse ti ishe investimi më i madh i Kryeministrit të vendit tënd. Investim i drejtpërdrejtë i tij. Kush të...

Edi Rama është sëmurë me sindromën e stresit post traumatik

Erl KODRA Gjendja e mjerë dhe e çoroditur mendore e Edi Ramës sot i tmerroi shqiptarët. Sindroma e stresit post traumatik që po kalon ai...

Diplomacia Dixhitale si mjet i realizmit të politikës së jashtme

Eraldo MEÇALLA Marrëdhëniet ndërkombëtare historikisht janë bazuar në komunikimin diplomatik ndërmjet shteteve por sot jetojmë në një botë globale dhe informacioni qarkullon me "shpejtësin e...

Paralajmërimi i vrasjeve të opozitës dhe vrasja e Azemit

Alfons GRISHAJ Gjithë këto vite kam dëgjuar gjëra të bukura për Azemin, por dhe gjëra që vijnë prej hamendjeve dhe dashakeqësisë… Azemin, e njoha prej miqve...

59 minuta me Lulzim Bashën

Agim XHAFKA Që prej një jave kisha fiksuar një takim me kryetarin e PD-së. Do e bëja më dt 27 dhjetor ora 10 e 30....

Përse BE po krijon një mini-Jugosllavi në Ballkan?

  “Die Welt” Ideja ka lindur në Ballkan. Presidenti aktual i Serbisë, Aleksandër Vuçiç e ka formuluar atë kështu: A nuk do të ishte më praktike...

Traktoristi i dalluar Edi Rama

Endira BUSHATI Tashmë, edhe e diela, i takon Ramës. Televizionet, tashmë të gjitha njësoj, vendosin në skenë teatrin e Kryeregjisorit Kryeministër. Kjo e dielë televizive...

Lubonja paralajmëron: Vendi në prag të një revolte të madhe, nuk ka mbetur mjet...

Analisti Fatos Lubonja ka komentuar protestën e opozitës kundër rritjes së taksave dhe thirrjet për mosbindje civile. Në një lidhje direkte për rubrikën ‘Opinion’...

Njeriu që paguhet nga tre grupe kriminale në studio televizive

Sali BERISHA Te dashur miq, ministri me akuzen me te rende keto 27 vite pluralizem, Saimir Tahiri ka qene keto muaj dhe shqiptari me i...