Një qafir i regjimit në krye të Komunitetit Myslyman?

Bledi KASMI Ajo që po ndodh në këto orë me Komunitetin Myslyman është një turp kombëtar që përsëritet për herë të dytë në historinë e...

Fundi i Kumbarit Edi Rama është afër

Erl KODRA Për gazetarët mercenarë të tipit Mustafa Nano, Alfred Peza, Sokol Balla, Skënder Minxhozi, Eduard Zaloshnja, Carlo Bollino, vëllezërit Shpëtim e Mentor Nazarko, Lorenc...

Dy lajme për të kuptuar si i kanë ulur pantallonat

Bledi KASMI Lajmi i mëngjesit ishte se simboli i korrupsionit me koncesionet në shëndetësi, ish ministri i Shëndetësisë, Ilir Beqja propozoit në Komisionin e Veprimtarive...

Si u pasurua kompania “Solomon” e Spiropalit me 550 milionë lekë fonde publike

• Me një skemë korrupsioni dhe konflikti interesi, familja e Elisa Spiropalit ka marrë nga fondet publike 550 milionë lekë. • Në skemën korruptive është...

Fitili i revoltës është ndezur

Bledi KASMI Sot ishte dita e një betejë të madhe të popullit kundër regjimit. Sot u shpall bashkimi më i madh popullor në historinë e...

Kur pushteti i shërben shoqërisë me pallë në dorë!

Mos u çudisni me policin në Malësi të Madhe që i doli me pallë në dorë të miturës 15 vjeçe përsa kohë fytyra e...

Përmbysje!

Bledi KASMI Kudo revoltë. Mesazhi i një populli që po ringrihet me besimin për të bërë një ndryshim me protestën e 16 Shkurtit është përmbysja....

Replika e Kasmit me Çupin për “RD”: Frrok, edhe Flori je ti, mos e...

Bledi KASMI Një sqarim të shkurtër për Frrokun, Kryeredaktorin e parë të RD që vërtet mund të jemi edhe miq duke mos qenë dakort dhe...

I keni harruar këto foto?

Bledi KASMI Janë të ashtuquajturat komitete të shpëtimit publik të rebelemit të Marsit ’97, që digjnin “RD”. Asgjë nuk ka ndryshuar nga soji i tyre sot...

Ermal Mamaqi, si sapun i zhulit të fytyrave të korrupsionit!

Nga Ergys MERTIRI Për të disatin vit rradhazi, Ermal Mamaqi hap dyert e emisionit të tij, duke ia kushtuar hapësirën televizive të festave Edi Ramës...