Horra të korruptuar bërtasin: Intelektualët në litar!

Nga Artan Fuga  E bukur se lidhur me protestat e studentëve dëgjojmë "kinezërira" nga më absurdet. Ka disa të "mëncur" - maskarenj të lindur, mashtruesa qysh...

Kryeministri i dështuar përpëlitet më kot t’i mashtrojë dhe përçajë studentët

Bujar NISHANI Kryeministri i dështuar përpëlitet më kot t’i mashtrojë, dekurajojë dhe përçajë studentët. Kryeministri i tarifave skandaloze mbi studentët më të varfër të Europës, i...

Thirrja e gazetarit: Rrethojeni përbindëshin dhe rrëzojeni përtokë, shpëtoni Shqipërinë!

Erl KODRA A jeni të hutuar? Domethënë, a ndodheni saktësisht si në ato ditët kur nuk dini nga t'ia mbani? Të humbur?! Prisni pak, se jam...

Një thirrje për Unionin e Studentëve Mbarëshqiptarë!

Nga Enver BYTYÇI Të dashur studentë, kudo që jeni, në Kosovë, në Maqedoni, në Mal të Zi, në Diasporë! Studentët e Shqipërisë kanë nisur një protestë...

Kazani po vlon në Shqipëri

Nga Berat Buzhala Pas pesë vjetësh arrogancë, korrupsion, kapje të shoqërisë në secilin cep, Edi Rama po përballet me një situatë të papritur dhe të...

Edi Rama, në emër të Shqipërisë, dënohesh me rrjepje!

Erl KODRA Ti je zyrtarisht Kryeministër. Me çitjane apo me atlete, me brekë apo pa brekë, ti prapë je Kryeministri i Shqipërisë. Me aftësi dhe...

Mrekullia e një proteste pa dialog

Ergys MËRTIRI Ejani në dialog, thotë Kryeminnistri i habitur sesi një protestë mund të zhvillohet pa pranuar të hyjë në diskutime me qeverinë. Kjo në fakt,...

Bëj gati valixhet…

Nga Artur Zheji Peri këputet kur hollohet, zu-llumi, kur trashet, ma thoshte shpesh gjyshja ime këtë fjalë të urtë, që vonë e kuptova, por ti...

Protestë ndaj dy burrave të Lindës, Edvinit dhe Thanasit…

Basir ÇOLLAKU Po Thanasit te Lindes si t’i’a beje Rama..?! Antikorrupsioni ne Universitet Rama premton ta nise nga burri i gruas, babai i vajzes ......

Krye-i-paafti me karrema ne dorë!

Nga Aurel Plasari Krye-i-paafti, që bën sikur qeveris, nuk të lë mundësi të heshtësh, të shtyn të flasësh e të shkruash. ‘Përgjigja ime’: poston Krye-i-paafti. Përgjigje...