Trumpi dhe Kimi takohen në kufirin midis dy Koreve

Presidenti i SHBA Donald Trump dhe kryetari i shtetit i Koresë së Veriut Kim Jong Un u takuan në kufirin midis Koresë së Veriut...

Edita Tahiri: Bojkoti ndaj Ramës, ndëshkim edhe për kufijtë e Kosovës…

Ish-ministrja për dialog e Kosovës, Edita Tahiri, një ditë pas zgjedhjeve lokale që u mbajtën në Shqipëri, ka goditur kryeministrin Edi Rama, duke thënë...

Çështja e Kosovës, Serbia pret ndihmë nga Uashingtoni

Pas bllokimit të dialogut mes Beogradit dhe Prishtinës politika e jashtme serbe përpiqet ta gjejë rrugëdaljen në Uashington. Edhe anulimi i samitit në Paris...

Çfarë pritet nga takimi Trump-Erdogan

Presidenti turk Rexhep Tajip Erdogan mezi pret të takohet me Presidentin Donald Trump për t'i dhënë fund krizës së përshkallëzuar pas blerjes nga Ankaraja...

Çfarë pritet nga takimi i Donald Trump dhe Xi Jinping në Japoni

Kina thotë se shpreson se një takim midis Presidentit amerikan Donald Trump dhe presidentit kinez Xi Jinping do të ndihmojë në ndërtimin e besimit...

Këshilli i Evropës: Rusia rifiton të drejtën e votës pas 5 vitesh

Pas një pushimi pesëvjeçar, Rusia mund të votojë sërish në Asamblenë Parlamentare të Këshillit të Evropës. Kjo u miratua në Strasburg me shumicë të...

Trump paralajmëron sanksione të reja, sa do të rezistojë ekonomia e Iranit?

Trump ka paralajmëruar sanksione të reja ndaj Iranit. Përveç ashpërsimit të retorikës mes dy vendeve, sanksionet po e dëmtojnë tej mase ekonominë e shtetit...

Hashim Thaçi vs Aleksandër Vuçiç

Enver Bytyçi Aleksandër Vuçiq ka fajësuar qeverinë e Kosovës për atë që ai e quan "dështimi i samitit të Parisit", duke akuzuar se "Prishtina me...

Merkel njeh Haradinajn si palë në dialogun me Serbinë, Hashimi anashkalohet dhe shkon drejt...

Eshtë konfirmuar nga Kryeministri i Kosovës Haradinaj se zyra e kancelares Merkel ka bërë të mundur një takim të delegacionit të Haradinajt me delegacionin...

“Refuzojmë kriminel”, protesta para zyrës së Hashimit në Kosovë, kërcënohen protestuesit

Partia Demokratike e Kosovës ka penguar sot shoqërinë civile, derisa këta të fundit po vazhdonin aksionin, si në partitë tjera për vendosje të pankartave. Protestuesit...