Ursula Von der Leyen zgjidhet Presidente e Komisionit Europian, kush është e besuara e...

Ministrja gjermane e mbrojtjes, Ursula Von der Leyen është zgjedhur Presidente e Komisionit Europian. Ajo është mbështetur nga deputetët dhe ka marrë plotë 383...

Pakistani teston një raketë balistike

Pakistani njoftoi të enjten se ka testuar një raketë balistike e aftë për të bartur armë bërthamore në një distancë deri në 2400 kilometra....

Sekretari Pompeo vizitë të papritur në Irak

Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo ka realizuar një vizitë të papritur në Bagdad, ku është takuar me zyrtarët irakianë dhe ka diskutuar shqetësimet...

Trump paralajmërin Iranit: “Lufta me SHBA-të është fundi juaj”

Presidenti amerikan, Donald Trump, lëshoi një paralajmërim të fortë ndaj Iranit duke kërcënuar me shkatërrimin e tij nëse ai sulmon Shtetet e Bashkuara apo...

Berlini i shqetësuar për zgjedhjet europiane

Partitë në pushtet në Gjermani i ka zënë nervoziteti. Në zgjedhjet europiane ato do të humbasin. E qartë është kush do të fitojë. Por...

Krerët e BE-së diskutojnë të ardhmen e unionit në Sibu

Dy javë para zgjedhjeve për Parlamentin e BE-së, kryetarët e shteteve dhe të qeverive të vendeve të BE- në Sibiu të Rumanisë konsultohen për...

Kritikoi Trumpin, dorëhiqet ambasadori britanik në SHBA

Ambasadori britanik në Shtetet e Bashkuara, Kim Darroch, njoftoi të mërkurën dorëheqjen, duke shtuar se e kishte të pamundur të vazhdonte rolin e tij...

Telefonata Thaçi-Zaev pas përgjimeve, Hashimi sërish nuk mohon planin për copëtimin e Kosovës, por…

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, tha të enjten se kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, i ka kërkuar ndjesë për deklaratat që u...

Presidenti Trump paraqet propozimin për ndryshime në sistemin e imigracionit

Presidenti amerikan Donald Trump paraqiti të enjten planin e tij për reformimin e sistemit të imigracionit, duke thënë se do që të rekrutojë më...

Fillojnë votimet për Parlamentin Evropian

Kutitë e votimit u hapën të enjten në Holandë dhe Mbretërinë e Bashkuara, duke filluar zgjedhjet katërditëshe për Parlamentin Evropian, që do të mbahen...