Trump riposton një lajm të bazuar në burime anonime të zbulimit

Presidenti amerikan Donald Trump, ka sulmuar ata që rrjedhin dokumente të zbulimit nga Shtëpia e Bardhë, por të martën ishte ai që u dërgoi...

Aktivistët opozitarë protestojnë në Tbilis

Policia është përleshur me aktivistët opozitarë gjeorgjianë, të cilët po protestonin kundër vendimit të këshillit të qytetit të Tbilisit, për t’i dhënë një ngastër...

Kina, plan për të ndërhyrë në zgjedhjet e nëntorit kundër Trump

Presidenti Donald Trump akuzoi Kinën për ndërhyrje në zgjedhjet amerikane dhe kritikoi marrëveshjen bërthamore me Iranin. Zoti Trump i bëri komentet në Nju Jork,...

Si u përgjua Presidenti Trump në Fushatë?

Administrata Trump nuk pranoi të komentonte lidhur me një raport, sipas të cilit dy zyrtarë të Shtëpisë së Bardhë i kanë dhënë informacione kryetarit...

Bruksel, anulohet “Marshimi kundër frikës” për arsye sigurie

Organizatorët kanë anuluar “Marshimin kundër frikës”, të planifikuar për të dielën në Bruksel, pasi autoritetet u kanë bërë thirrje qytetarëve që të mos mblidhen...

Kosova nuk sjell vendime pa Listën Serbe

Mungesa e deputetëve të Listës Serbe në seancën e Kuvendit të Kosovës të ditës së enjte, në të cilën ishte paraparë votimi për ose...

Referendumi që rrezikon një luftë të re në Bosnje

Serbët boshnjakë votuan në një referendum pro shpalljes së 9 janarit si festë kombëtare. Më 25 shtator, të dielën, 99,8% (sipas përllogaritjeve të 75%...

SHBA: Irani destabilizon Lindjen e Mesme

Sekretari amerikan i Shtetit, Rex Tillerson e akuzoi Iranin se po destabilizon shtetet në Lindjen e Mesme. Ai tha se një marrëveshje ndërkombëtare e...

Liria e mediave e kërcënuar në të gjithë botën

"Janë kohë të errëta për lirinë e shtypit dhe të mendimit dhe për të drejtat e njeriut në përgjithësi", thotë avokati egjiptian dhe veprimtari...

Shpronësim i të ikurve nga Siria, dekreti i pabesë i Assadit

Që prej shtatë vjetësh despoti sirian Assad ka mundësi të bëjë çfarë të dojë nën sytë e bashkësisë ndërkombëtare. Natyrisht që veprat e tij...