Durimit amerikan po i vjen fundi ndaj Kimit

Dy zyrtarë të lartë të sigurisë kombëtare në Shtetet e Bashkuara thonë se konfrontimi me Korenë Veriore nuk është afër, por kanë sinjalizuar se...

SHBA dhe NATO: Ndryshimi i FSK-së vetëm me amandamente kushtetuese

Shtetet e Bashkuara dhe NATO-ja janë shprehur të shqetësuara me paralajmërimet për ndryshimin e mandatit dhe misionit të Forcës së Sigurisë së Kosovës, pa...

Prokuroria speciale në Maqedoni nis arrestimin e zyrtarëve të lartë

Gjykata Penale e Shkupit i ka caktuar 30 ditë paraburgim kryeshefit të Drejtorisë së Pestë të Drejtorisë për Zbulim dhe Kundërzbulim, Goran Grujovski, i...

Konservatori i CDU: Flisni gjermanisht

Kjo është me siguri "pak si tepër": Jens Spahn, 37 vjeç, politikan i CDU-së me pikëpamje të rrepta konservatore, kohët e fundit ka folur...

Atentat ish-ministrit të Shëndetësisë në Maqedoni

Ish-ministri i Shëndetësisë i Maqedonisë, Nikolla Todorov, është qëlluar me armë zjarri përpara Ministrisë së Shëndetësisë në Shkup. Lajmin e ka konfimuar policia dhe...

Thaçi: Ndalim me çdo çmim trenit “Kosova është Serbi”

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka thënë për “Express” se ka dhënë urdhër që me çdo çmim të mos lejohet hyrja e trenit serb...

Stoltenberg: Rusia në shkelje të traktatit bërthamor

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg tha sot se Rusia ishte "në shkelje" të një traktati të rëndësishëm bërthamor dhe i kërkoi Moskës...

Alarm! Kosova po zbrazet

“Mos harro. Më lajmëro kur të mbërrish”, e porosit Agimi vëllain, Afrimin derisa ia jep përshëndetjen e fundit në Aeroportin e Prishtinës. Për një...

BE kritikon ashpër Afganistanin për sulmet ndaj gazetarëve

Bashkimi Evropian u bëri thirrje të gjitha palëve në konfliktin në Afganistan që “të bëjnë çmos” për të mbrojtur gazetarët. Thirrja vjen pasi një mbikëqyrës...

Kosovë, në tremujorin e parë u mbyllën 727 biznese

Sipërmarrjet nuk po e shohin Kosovën më si vend atraktiv për të bërë biznes. Këtë po e dëshmon numri i lartë i bizneseve të...